Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų

Kaina: 17,59 €
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-31 17.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų" aprašymas

Trečiajame "Lietuvos istorijos" tome (XIII a. - 1385m.: valstybės iškilimas tarp Rytų ir Vakarų) atskleidžiama XIII - XIV a. Lietuvos visuomenės struktūra ir gyvenimas, jos vidaus ir užsienio politiniai santykiai, valstybingumo raida. Nuo XIX a. romantiškos istoriografijos laikų vis dar gajus įsitikinimas, kad pagoniškasis Lietuvos laikotarpis yra didybės, galybės, sėkmės amžiai, kai lietuviai buvo vieningi, stiprūs, jiems klusniai lenkėsi kaimynai, rusų žemės noriai priimdavo kunigaikščius, kurie plėtė šalies teritoriją atsilaikydami prieš dvi agresijas - Vokiečių ordino ir totorių. Išpuoselėta žemdirbystė, aukšto lygio amatai, vietinė ir tarptautinė prekyba, atsirandantys miestai, gerbiami protėvių dievai, sumanių patriotiškų didžiųjų kunigaikščių valdžia - visa tai buvo nesenkantys lietuvių galios šaltiniai. Tokie vertinimai vis dar plinta populiarioje literatūroje, kartu ir istorinėje visuomenės savimonėje, nors naujesnė istoriografija šiuos vertinimus gerokai pakoregavo, pasiūlydama kur kas sudėtingesnį ( bet ne mažiau garbingą ) požiūrį į ankstyvosios Lietuvos valstybės laikus.

Šioje knygoje nėra tautinių mitų apie pagoniškosios Lietuvos didybę. Autoriai tekstą kūrė remdamiesi patikimais istorijos, archeologijos, kalbotyros, etnologijos ir etnografijos šaltiniais bei jų interpretacijomis mokslinėje literatūroje. Ne vienas didvyriškosios praeities puslapis šioje knygoje toks nebeatrodys, o vien paraštėse minėti ar visai nepastebėti įvykiai, reiškiniai, problemos įgaus naujų netikėtų reikšmių ir atspalvių. Pagrindiniais šios knygos leitmotyvais laikoma Lietuvos valstybės kūrimasis ir dinamiška visuomenės raida, pasireiškusi ne tik gebėjimu prisitaikyti prie aplinkinio pasaulio, bet ir jį veikti. Ankstesniais amžiais nematytas lietuvių akKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvos istorija

Darius Baronas, Artūras Dubonis, Rimvydas Petrauskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Darius Baronas, Artūras Dubonis, Rimvydas Petrauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvos istorija, III tomas. XIII a.-1385 m. Valstybės iškilimas tarp rytų ir vakarų" perkama kartu