0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis

27,69 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis


2021-05-31 27.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis" aprašymas

„Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ – naujos kartos istorijos vadovėlis, skirtas paaugliams, tačiau patrauksiantis ir istorijai neabejingo suaugusiojo dėmesį. Kitaip nei kituose vadovėliuose, pagrindinį dėmesį istorikai prof. Alfredas Bumblauskas ir jo sūnus Mangirdas skiria ne datoms ir jų „kalimui“, bet istorinio proceso pažinimui. Ši pirmoji vadovėlio dalis jaunuosius skaitytojus supažindins su šalies istorija nuo seniausių laikų iki XVIII a.

Knygos autorių tikslas – į istoriją pažvelgti vaiko akimis ir iš naujo permąstyti svarbiausius Lietuvos įvykius Europos kontekste. Čia didesnis dėmesys skiriamas kasdieniam žmonių gyvenimui – jų darbams, šventėms, būsto ypatybėms ir mitybai. Knygoje autoriai siekia papasakoti anksčiau negirdėtas istorijas, pristatyti naujus istorijos faktus ir taip patraukti jaunųjų skaitytojų dėmesį.


Vadovėlis „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ nesiekia, kad mokiniai įsimintų tik faktus – jos tikslas paskatinti kūrybiškumą ir mąstymą, savarankiškai ieškant atsakymų ir permąstant istorijos mįsles. Mokiniai indvidualiai ir grupėse skatinami diskutuoti, ar reikėjo lietuviams dalyvauti Žalgirio mūšyje ir kodėl, ar gali devynmetis valdovas būti savarankiškas, ar humanistai išnyko su Renesanso epocha, ar dar ir šiandien gyvena tarp mūsų ir kokias naujoves į Lietuvą atnešė jėzuitai? Šios dilemos ir jų aptarimas padeda istoriją pristatyti įdomiai ir aktualiai. Tai ugdo kritinį mąstymą, savarankiškumą, pilietiškumą ir skatina savarankiškai tyrinėti istorijos faktus.


Viena iš netikėčiausių knygos „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ temų – vaikai istorijoje. Alfredas ir Mangirdas Bumblauskai pasakoja, kokie buvo jų žaidimai, auklėjimo sistema, kokias mokyklas jie lankė ir iš kokių elementorių mokėsi. O kur dar mažieji karaliai ir kunigaikščiai! Kaip jie valdė? Kaip gyveno? Kaip leido dienas savo rūmuose?


Neįprastą istorijos pasakojimą lydi Šarūno Miškinio ir Rimo Bružo sukurtos iliustracijos – jos žadina vaizduotę, padeda pamatyti, kaip atrodė praeitis. „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ sujungia skirtingas disciplinas – istoriją, religijotyrą, etnologiją, dailę, literatūrą – ir pateikia įvairiapusį Lietuvos praeities vaizdą.


Knygos pristatymo metu, Alfredas Bumblauskas apgailestavo, kad istorijos mokymas yra tarsi priėjęs akligatvį: mokiniai nesupranta, kodėl jiems šiandien dar reikia mokytis datas, o mokytojai daugiau nieko negali pasiūlyti. Taip, anot leidyklos vadovo Sauliaus Žuko, gimė idėja pasiūlyti skaitytojams naujovišką vadovėlį, kuris istoriją papasakotų kitaip. Tačiau per tris planavimo ir rengimo metus iš vadovėlio knyga virto įtraukiančiu istorijos pasakojimu vaiko akimis.


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Pažintinė ir informacinė literatūra paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis, kurį parašė Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas. Siūlome ne tik išsamų Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis" perkama kartu