0

Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 19,99 €
Knygyne: 24,49 €*
Sutaupote: 4.50 € (19%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 1 dalis

  • Leidėjas: Baltų lankų vadovėliai
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 21x30, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 327
  • ISBN ar kodas: 9786094700972

2020-07-31 19.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ – naujos kartos istorijos vadovėlis, skirtas paaugliams, tačiau patrauksiantis ir istorijai neabejingo suaugusiojo dėmesį. Kitaip nei kituose vadovėliuose, pagrindinį dėmesį istorikai prof. Alfredas Bumblauskas ir jo sūnus Mangirdas skiria ne datoms ir jų „kalimui“, bet istorinio proceso pažinimui. Ši pirmoji vadovėlio dalis jaunuosius skaitytojus supažindins su šalies istorija nuo seniausių laikų iki XVIII a.

Knygos autorių tikslas – į istoriją pažvelgti vaiko akimis ir iš naujo permąstyti svarbiausius Lietuvos įvykius Europos kontekste. Čia didesnis dėmesys skiriamas kasdieniam žmonių gyvenimui – jų darbams, šventėms, būsto ypatybėms ir mitybai. Knygoje autoriai siekia papasakoti anksčiau negirdėtas istorijas, pristatyti naujus istorijos faktus ir taip patraukti jaunųjų skaitytojų dėmesį.


Vadovėlis „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ nesiekia, kad mokiniai įsimintų tik faktus – jos tikslas paskatinti kūrybiškumą ir mąstymą, savarankiškai ieškant atsakymų ir permąstant istorijos mįsles. Mokiniai indvidualiai ir grupėse skatinami diskutuoti, ar reikėjo lietuviams dalyvauti Žalgirio mūšyje ir kodėl, ar gali devynmetis valdovas būti savarankiškas, ar humanistai išnyko su Renesanso epocha, ar dar ir šiandien gyvena tarp mūsų ir kokias naujoves į Lietuvą atnešė jėzuitai? Šios dilemos ir jų aptarimas padeda istoriją pristatyti įdomiai ir aktualiai. Tai ugdo kritinį mąstymą, savarankiškumą, pilietiškumą ir skatina savarankiškai tyrinėti istorijos faktus.


Viena iš netikėčiausių knygos „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ temų – vaikai istorijoje. Alfredas ir Mangirdas Bumblauskai pasakoja, kokie buvo jų žaidimai, auklėjimo sistema, kokias mokyklas jie lankė ir iš kokių elementorių mokėsi. O kur dar mažieji karaliai ir kunigaikščiai! Kaip jie valdė? Kaip gyveno? Kaip leido dienas savo rūmuose?


Neįprastą istorijos pasakojimą lydi Šarūno Miškinio ir Rimo Bružo sukurtos iliustracijos – jos žadina vaizduotę, padeda pamatyti, kaip atrodė praeitis. „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga“ sujungia skirtingas disciplinas – istoriją, religijotyrą, etnologiją, dailę, literatūrą – ir pateikia įvairiapusį Lietuvos praeities vaizdą.


Knygos pristatymo metu, Alfredas Bumblauskas apgailestavo, kad istorijos mokymas yra tarsi priėjęs akligatvį: mokiniai nesupranta, kodėl jiems šiandien dar reikia mokytis datas, o mokytojai daugiau nieko negali pasiūlyti. Taip, anot leidyklos vadovo Sauliaus Žuko, gimė idėja pasiūlyti skaitytojams naujovišką vadovėlį, kuris istoriją papasakotų kitaip. Tačiau per tris planavimo ir rengimo metus iš vadovėlio knyga virto įtraukiančiu istorijos pasakojimu vaiko akimis.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu