0

Lietuvos istorija visiems, II tomas

  • Nemokamas knygos pristatymas
3.0
(4 įvertinimai)
Internetu: 22,99 €
Knygyne: 26,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (15%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2020-06-23 serdis

Visiška gėda kūrinį vertinti pagal autoriaus tėvo kaltes. Tuo labiau, kad pats Tomas Venclova sovietiniais metais buvo disidentas, vienas Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų. O rašyti jis sugeba aiškiai, argumentuotai, moksliškai tiksliai ir labai įdomiai.

Informacija

Lietuvos istorija visiems, II tomas

  • Leidėjas: R. Paknio leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 384
  • ISBN ar kodas: 9789955736813

2020-07-31 22.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

"Lietuvos istoriją visiems" parašė poetas, eseistas, Jeilio universiteto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos intelektualų Tomas Venclova.

Pirmojo tomo pasakojimas prasideda nuo neandertaliečių ir kromanjoniečių laikų, o baigiasi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės padalijimais; antrajame tome dėstoma tolesnė istorija iki atkurtos Nepriklausomybės įtvirtinimo 1991-aisiais žlugus SSRS.

Knyga "Lietuvos istoriją visiems" stebina autoriaus akiračio platumu, gebėjimu apibendrinti, įkontekstinti, atrinkti iškalbingų detalių, o labiausiai - savitu požiūriu į skaudžius ar vis dar ginčijamus praeities įvykius. Visa savo gyvenimo veikla Venclova gina intelektualinės laisvės, žmogaus vertės, orumo ir aktyvumo idėjas. Tikrasis patriotizmas, jo manymu, prasideda ten, kur baigiasi visi (taip pat pseudopatriotiniai) nutylėjimai ir iškraipymai.

"[...] visą savo profesinį gyvenimą studijavau ir istorinius įvykius [...]. Ilgainiui tai pasidarė man taip įdomu, jog surizikavau parašyti dar vieną daugmaž sintetinį darbą, kuris apžvelgtų mano krašto plėtotę nuo senovės ligi dabarties. Ta plėtotė - neįprastas, netgi unikalus ir labai pamokomas reginys",- rašo autorius įžangoje.

496 iliustracijos, 12 žemėlapių, asmenvardžių ir vietovardžių rodyklės.

2020-06-23

Visiška gėda kūrinį vertinti pagal autoriaus tėvo kaltes. Tuo labiau, kad pats Tomas Venclova sovietiniais metais buvo disidentas, vienas Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų. O rašyti jis sugeba aiškiai, argumentuotai, moksliškai tiksliai ir labai įdomiai.

2020-03-29

Ta Venclovos istorija verta tiek, kiek jo tėvas – valstybės išdavikas ir kolaborantas.

2019-11-15

Ne dipolomas parodo tavo vertę. Jei esi pašventęs visą gyvenimą, gali padaryti geriau nei kiti :)
Skaičiu aš daug "Lietuvos istorijų" ir bene visos jos turėjo nuo Adlofo Šapokos laikų diktuotą toną - "lietuviai visada teisūs, visda geri ir visada juos visi skriaudžia." Visada pastatomas kvailas, piktas priešas - barbaras naikintojas kryžiuotis, savanaudis lenkas bajoras ar galvažudys komunistas.
Tomas Venclova "Lietuvos istoriją" parašė kaip žmogus iš šalies, stebėtojas. Taip pat pažiūrėjo į mūsų svarbą, vaidmenį kitiems, palygino, kokios nuotaikos buvo to meto Europoje, nes anksčiau "Lietuvos istorijos" virdavo tik savose sultyse. Tuo pačiu jis panaudojo ir kitur nenaudotus šaltinius.

2019-11-09

Seniai ir daug apie tai jau parašyta. Čia tik T.Venslovos interpretacijos.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu