0

Lietuvos medinės bažnyčios

5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 32,99 €
Kaina knygyne: 39,99 €*
Sutaupote: 7.00 € (18%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2018-11-29 Martynas

Unikali architektūra, nuostabios fotografijos albume, padarytos senoviniu plokšteliniu fotoaparatu

Informacija

Lietuvos medinės bažnyčios

  • Leidėjas: R. Paknio leidykla
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 27x31, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • ISBN ar kodas: 9789955736431

2020-10-31 32.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos medinės bažnyčios" aprašymas

Nepaisant unifikuojančio Vakarų meninių stilių ir sakralinės dailės kanonų poveikio, Lietuvos medinės šventovės yra labai savitos. Jų unikalumą formavo parapijos ir šalies įvykiai, bažnyčios globėjų bei fundatorių ambicijos ir meninis skonis, meistrų profesinės galimybės ir meninė išmonė.
Daugelis seniausių ir gražiausių, daugiausia dailės paveldo turinčių Lietuvos medinių bažnyčių yra Žemaitijoje – Beržore, Degučiuose, Lioliuose, Pikeliuose, Plateliuose ir kitur. Turtingesnėms parapijoms ar vienuolijoms priklausiusios sudėtingesnio plano bei tūrio bažnyčios (Lauksodžio, Alsėdžių) statytos gerai įgudusių, gal ir iš toliau atvykusių profesionalių statytojų, jų interjero įranga nepriekaištingo meninio lygio. Užnemunės ar ankstesnėse Vilniaus vyskupijos ribose esančios senosios medinės bažnyčios (Griškabūdžio, Prienų, Šešuolių, Tabariškių) artimesnės stilinei mūrinei architektūrai – jas veikiausiai projektavo Vilniaus regione dirbę profesionalūs architektai, statė ir puošė patyrę meistrai.

Leidinio autoriai siekė sukurti knygą, kurioje atsiskleistų įspūdingi, bet ir neįprasti gražiausių šventovių vaizdai. Todėl čia ne tik bendri eksterjero ir interjero vaizdai, bet ir daugybė dažnai nepastebimų dalykų: unikalūs altorių, sakyklų, vargonų dekoro drožiniai, kolonų, sienų, lubų fragmentai, išlaikę kirvio žymes, saviti rakursai, padedantys pajusti medinių šventyklų žavesį.
Išdėstyti svarbūs pristatomų bažnyčių istorijos momentai, aptarti eksterjero ir interjero bruožai, svarbiausieji dailės paminklai. Yra įžanginis straipsnis.

Aprašytos ir nufotografuotos 47 Lietuvos medinės bažnyčios.
Atskiri leidiniai lietuvių ir anglų kalba.

2018-11-29

Unikali architektūra, nuostabios fotografijos albume, padarytos senoviniu plokšteliniu fotoaparatu

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos medinės bažnyčios"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Albumai apie Lietuvą

Raimondas Paknys, Dalia Vasiliūnienė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvos medinės bažnyčios, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvos medinės bažnyčios aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvos medinės bažnyčios už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvos medinės bažnyčios? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Raimondas Paknys, Dalia Vasiliūnienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Lietuvos medinės bažnyčios" perkama kartu