0

Lietuvos medingųjų augalų vardynas

  • Nuolaida knygai -57%
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 2,49 €
Kaina knygyne: 5,69 €*
Sutaupote: 3.20 € (57%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-02-04 Irena

Mano Tėvas domisi. Pirksiu Gimimo dienai

Informacija

Lietuvos medingųjų augalų vardynas


2021-01-31 2.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" aprašymas

Lietuvoje natūraliai auga arba auginama daugiau kaip 2000 induočių augalų rūšių. Trečdalis jų laikomi medingais.


Medingieji augalai – tai augalai, išskiriantys cukringus skysčius, kuriuos gali rinkti bitės ir paversti medumi. Tie skysčiai paprastai yra nektaras, kurį išskiria žiedinės ir nežiedinės nektarinės. Nektarą išskiria daugelio augalų žiedai, tačiau bitės dėl kūno sandaros ypatumų gali rinkti ne visų žiedų nektarą. Todėl medingaisiais augalais laikomi tik tie, kurių nektarą sugeba rinkti bitės.

Iš medingųjų augalų bitės ima ne tik nektarą, bet dažnai ir žiedadulkes. Tai svarbi ne tik medaus, bet ir kitų bičių produktų sudedamoji dalis. Taigi prie medingųjų augalų priskiriame tuos augalus, kurie teikia medui žaliavą: nektarą, lipčių, žiedadulkes ir kita.


Vardyne "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" - pateikiami svarbesni Lietuvoje augantys ar auginami medingieji augalai. Pagrindinis kriterijus atrenkant augalus buvo jų išskiriamo nektaro, lipčiaus ar žiedadulkių kiekis ir šių žaliavų panaudojimas medui gaminti.

Vardyne yra 753 taksonų vardai šešiomis kalbomis: lietuvių, lotynų, anglų, vokiečių, lenkų ir rusų. Pagrindinė vardyno kalba – lietuvių. Po lietuviškų pavadinimų pateikiami taksonų pavadinimai lotynų ir kitomis kalbomis. Pirmiausia duodamas augalo genties pavadinimas, po to – tos genties rūšių vardai. Prie augalo genties pavadinimo skliausteliuose lietuvių ir lotynų kalbomis pateikiamas pavadinimas ir šeimos, kuriai priklauso tos genties augalai.

2020-02-04

Mano Tėvas domisi. Pirksiu Gimimo dienai

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos medingųjų augalų vardynas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Lietuvos medingųjų augalų vardynas, kurią skaitytojams dovanoja Dalia Kisielienė, Ieva Grigienė, Algirdas Grigas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Dalia Kisielienė, Ieva Grigienė, Algirdas Grigas su knyga Lietuvos medingųjų augalų vardynas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Lietuvos medingųjų augalų vardynas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dalia Kisielienė, Ieva Grigienė, Algirdas Grigas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Lietuvos medingųjų augalų vardynas palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" perkama kartu