⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos medingųjų augalų vardynas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-02-04 Irena

Mano Tėvas domisi. Pirksiu Gimimo dienai


Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 2.49 SoldOut

Knygos "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" aprašymas

Lietuvoje natūraliai auga arba auginama daugiau kaip 2000 induočių augalų rūšių. Trečdalis jų laikomi medingais.


Medingieji augalai – tai augalai, išskiriantys cukringus skysčius, kuriuos gali rinkti bitės ir paversti medumi. Tie skysčiai paprastai yra nektaras, kurį išskiria žiedinės ir nežiedinės nektarinės. Nektarą išskiria daugelio augalų žiedai, tačiau bitės dėl kūno sandaros ypatumų gali rinkti ne visų žiedų nektarą. Todėl medingaisiais augalais laikomi tik tie, kurių nektarą sugeba rinkti bitės.

Iš medingųjų augalų bitės ima ne tik nektarą, bet dažnai ir žiedadulkes. Tai svarbi ne tik medaus, bet ir kitų bičių produktų sudedamoji dalis. Taigi prie medingųjų augalų priskiriame tuos augalus, kurie teikia medui žaliavą: nektarą, lipčių, žiedadulkes ir kita.


Vardyne "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" - pateikiami svarbesni Lietuvoje augantys ar auginami medingieji augalai. Pagrindinis kriterijus atrenkant augalus buvo jų išskiriamo nektaro, lipčiaus ar žiedadulkių kiekis ir šių žaliavų panaudojimas medui gaminti.

Vardyne yra 753 taksonų vardai šešiomis kalbomis: lietuvių, lotynų, anglų, vokiečių, lenkų ir rusų. Pagrindinė vardyno kalba – lietuvių. Po lietuviškų pavadinimų pateikiami taksonų pavadinimai lotynų ir kitomis kalbomis. Pirmiausia duodamas augalo genties pavadinimas, po to – tos genties rūšių vardai. Prie augalo genties pavadinimo skliausteliuose lietuvių ir lotynų kalbomis pateikiamas pavadinimas ir šeimos, kuriai priklauso tos genties augalai.Kiti taip pat domėjosi


2021-03-19

Tai yra tik ŽODYNAS: lietuvių(lotynų)- anglų-vokiečių-lenkų-rusų kalba.

2020-02-04

Mano Tėvas domisi. Pirksiu Gimimo dienai

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos medingųjų augalų vardynas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie augalus

Dalia Kisielienė, Ieva Grigienė, Algirdas Grigas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvos medingųjų augalų vardynas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvos medingųjų augalų vardynas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dalia Kisielienė, Ieva Grigienė, Algirdas Grigas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvos medingųjų augalų vardynas" perkama kartu