0

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos metraščiai ir kronikos

Kaina: 5,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-07-31 5.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvos metraščiai ir kronikos" aprašymas

Be metraščių ir kronikų negalėtume giliau pažinti šalies praeities, jos didvyrių ir kasdienio gyvenimo. Prof. Mečislovas Jučas šioje knygoje "Lietuvos metraščiai ir kronikos" apibendrina savo kelių dešimtmečių tyrimus ir aiškiai bei išsamiai pristato svarbiausių Lietuvos istorijos šaltinių kilmę, sandarą, turinį.
Knygoje "Lietuvos metraščiai ir kronikos" aptariami veikalai nuo seniausių metraščių iki Alberto Vijūko-Kojalavičiaus „Istorijos".

Mečislovas Jučas (g. 1926) - Vilniaus universitete Istorijos fakulteto profesorius, humanitarinių mokslų habilituotas daktaras, vienas autoritetingiausių ir produktyviausių šiuolaikinių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėtojų. Per 300 M. Jučo publikacijų, skelbtų įvairiomis kalbomis, yra aukštai vertinamos bei dažnai cituojamos pasaulio mokslininkų. M. Jučas parengė ir išleido monografijas "Žalgirio mūšis" (1959, 1960, 1990, 1999), "Lietuvos metraščiai" (1968), "Nuo Krėvos sutarties iki Liublino unijos" (1970), "Baudžiavos irimas Lietuvoje" (1972), "Lietuvos ir Lenkijos unija" (2000). Pastaraisiais metais mokslininkas paskelbė keletą straipsnių apie Lietuvos krikšto ir krikščionėjimo problematiką. Už svarų indėlį į Lietuvos istorijos mokslo raidą ir Lietuvos kultūros paveldo programavimą M. Jučui buvo paskirta Simono Daukanto premija, jis yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.


  • Autorius: Mečislovas Jučas
  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2002
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-445-40-8

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos metraščiai ir kronikos"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istoriografija

Mečislovas Jučas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvos metraščiai ir kronikos", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvos metraščiai ir kronikos" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvos metraščiai ir kronikos" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvos metraščiai ir kronikos"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Mečislovas Jučas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvos metraščiai ir kronikos" perkama kartu