0

Lietuvos pajūrio juostos rekreacinių teritorijų grafinės-vizualinės sistemos kūrimo metodika

10,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos pajūrio juostos rekreacinių teritorijų grafinės-vizualinės sistemos kūrimo metodika

  • Leidėjas: Klaipėdos universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 116
  • ISBN ar kodas: 9789955189978

2020-07-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Grafinė-vizualinė sistema yra vienas svarbiausių patogios gyvenimui ir rekreacijai aplinkos elementų. Sistemos elementai leidžia lengviau orientuotis erdvėje, kuria estetinį, vizualinį vaizdą, padeda formuoti teritorijos identitetą ir perteikti kultūrines tradicijas.


Baltijos pajūris yra svarbiausia ir populiariausia Lietuvos rekreacinė teritorija, pritraukianti daugiausia lankytojų ir turistų. Pajūrio juostos žemyninė dalis yra komplikuota teritorija, nes trumpame ruože susiduria gamtinės ir urbanistinės aplinkos (pajūrio skardžiai, apsauginis paplūdimio kopagūbris, saugomos gamtinės teritorijos, kaimiškosios vietovės, miestai ir kurortas) bei daugybės interesų (inžinerinės infrastruktūros plėtra, gamtosauga, gyvenamosios ir rekreacinės aplinkos kūrimas ir kt. Siekiant sudaryti kuo palankesnes sąlygas žmonių poilsiui bei užtikrinti efektyvų rekreacinių srautų valdymą, svarbi yra aiškiai išreikšta ir tinkamai įrengta grafinė-vizualinė sistema, kuri padėtų lengviau orientuotis erdvėje, kurtų palankų estetinį, vizualinį vaizdą, formuotų teritorijos identitetą ir perteiktų kultūrines tradicijas.


Šiuo metu pajūrio juostos žemyninės dalies grafinės-vizualinės sistemos plėtra vykdoma gana chaotiškai tiek ženklinimo sistemos, tiek ir informacijos pateikimo formų atžvilgiu. Pasirenkami šios sistemos vizualinės išraiškos sprendiniai labiau priklauso ne nuo konkrečios teritorijos savybių, o nuo įgyvendinančių institucijų, rangovų ar asmenų, vykdančių veiklą šioje teritorijoje, interesų ar subjektyvaus supratimo apie kuriamos grafinės-vizualinės sistemos elementų estetinę vertę bei jų darną aplinkoje. Lankytojams pajūrio kopų parkuose gana sudėtinga orientuotis.


Siekiant tinkamai parengti šioje monografijoje "Lietuvos pajūrio juostos rekreacinių teritorijų grafinės-vizualinės sistemos kūrimo metodika" pateiktas grafinės-vizualinės sistemos kūrimo rekomendacijas, reikėjo išanalizuoti geografines charakteristikas, planuojamos teritorijos gretimybes, įvertinti teritorijoje plėtojamas veiklas bei iš to kylančius geografinės-vizualinės sistemos poreikius. Sukurta originali Lietuvos pajūrio juostos grafinės-vizualinės sistemos metodika yra skirta ne tik pajūrio juostos žemyninės dalies teritorijas planuojantiems specialistams, bet ir kraštovaizdžio architektams, architektams bei dizaineriams.


Mokslo studijoje "Lietuvos pajūrio juostos rekreacinių teritorijų grafinės-vizualinės sistemos kūrimo metodika" pateikta tyrimų medžiaga surinkta rengiant 2013 m. LR aplinkos ministerijos užsakymu analogišką studiją: „Lietuvos pajūrio juostos grafinės-vizualinės sistemos kūrimo metodinės gairės". Kadangi tai pirmasis tokio pobūdžio kompleksinis mokslinis darbas, laikui bėgant jo teiginiai bus papildomi ir tobulinami.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu