0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos privačių muziejų žinynas

Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 17,89 €*
Sutaupote: 2.90 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvos privačių muziejų žinynas" aprašymas

"Mintis išleisti knygą apie Lietuvoje esančius privačius muziejus kilo bendraujant su kolekcininkais, tokių muziejų įkūrėjais Klementu Sakalausku, Vytautu Valiusiu, Daliumi Linkevičiumi, Gedminu Stasiūnu, Justinu Stoniu, Eglūnu Židoniu. Žinojau, kad yra daugiau privačių muziejų, ir pasidarė įdomu, kiek, kokių dar jų yra Lietuvoje, juolab kad informacijos apie juos nėra daug.
Rinkdamas medžiagą knygai aplankiau kiekvieną knygoje aprašomą muziejų, susi-pažinau su įdomiais, charizmatiškais, darbščiais, savo kraštą mylinčiais žmonėmis - šių muziejų įkūrėjais, kurie kaupia, saugo, eksponuoja, populiarina materialines ir dvasines kultūros vertybes, kitus objektus, puoselėja etninę kultūrą, krašto istoriją. O prasideda viskas nuo vienokių ar kitokių daiktų rinkimo, kolekcionavimo. Tai ne tik hobis, tai didelis, kruopštus darbas ir galbūt gyvenimo būdas. Kolekcininkai pajunta, su-pranta, jog tai turi prasmę, o įkurdami muziejų jie savo kolekciją pristato visuomenei.
Privačiuose muziejuose sukaupta daugybė vertingų unikalių eksponatų, pasakojančių mūsų tautos istoriją, raidą, atskleidžiančių gyventojų buitį, amatus, kultūrą. Šie muziejai nuolat plečia savo veiklą, vykdo edukacines programas, organizuoja šventes, renginius. Neretai privačių muziejų savininkai savo sukauptus lobius perduoda, dovanoja savivaldybėms, iš privačių muziejų išauga valstybiniai.
Dabar Lietuvoje privačių muziejų gausu, vis atsiranda naujų. Knygoje aprašyti ir tie muziejai, kurie neturi muziejaus statuso, tai tik kolekcijos, ekspozicijos, bet jos labai įdomios, svarbios, ir yra atviros lankytojams. Atsiprašau tų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepateko į knygą.
Ši knyga - tarsi gidas po Lietuvos privačius muziejus. Tikiuosi, ji bus įdomi ir naudinga tiems, kurie nori daugiau žinoti apie Lietuvos gyventojų praeitį, kultūrą, buitį bei lankytinas vietas. Informacija leidinyje pateikiama pagal Lietuvos etnografinius regionus."

Autorius
Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos privačių muziejų žinynas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Žinynai

Eimantas Kontrimavičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvos privačių muziejų žinynas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvos privačių muziejų žinynas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvos privačių muziejų žinynas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvos privačių muziejų žinynas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Eimantas Kontrimavičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvos privačių muziejų žinynas" perkama kartu