0

Lietuvystės Mozė. Jono Basanavičiaus gyvenimo ir ligos istorija

  • Nauja knyga
Internetu: 13,99 €
Knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 1.50 € (10%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuvystės Mozė. Jono Basanavičiaus gyvenimo ir ligos istorija

  • Leidėjas: Naujasis židinys-Aidai
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 432
  • ISBN ar kodas: 9786098163223

13.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

"Lietuvybės Mozė. Jono Basanavičiaus gyvenimo ir ligos istorija" – tai nauja ir išsami Jono Basanavičiaus biografija, parašyta Vilniaus universiteto istoriko docento Eligijaus Railos.

"Ši knyga "Lietuvybės Mozė. Jono Basanavičiaus gyvenimo ir ligos istorija" gimė iš akademinio pyktelėjimo. Jį paskatino mūsų humanitarinės kultūros lauke dunksanti apytuštė basanavičianos lentyna. Artėjo Lietuvos valstybingumo atstatymo šimto metų sukaktis, o Jono Basanavičiaus kaip vieno iš Nepriklausomybės tėvų personalija buvo susilaukusi tik paskirų mokslinių straipsnių, konferencijų pranešimų ir patetiškų patriotinių rašinių. Akademinius svarstymus ir kritinę refleksiją, skirtą tautos Atgimimo patriarchui, pakeitė jam pastatytas paminklas. Kita vertus, mane visą laiką traukė biografijos žanras, kuriam esu ištikimas nuo tada, kai perskaičiau nuostabią prancūzų istoriko Marco Blocho minti apie tai, kad istorija kvepia žmogumi. Sekdamas Basanavičiaus pėdsakais, būtovės orą traukiau giliai ir godžiai."
Eligijus Raila

"Eligijus Raila mums pasakoja ne tik tai, kas mums galbūt yra aktualu ir svarbu, bet ir tai, kas pačiam Basanavičiui buvo svarbu pasakyti apie save ir savo laikmetį. Autoriaus pasakojimas mums sugrąžino ne stilizuotą, bet itin gražų istorijos kasdieniškumą."
Norbertas Černiauskas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu