0
Linksmos akys. Parodijos, epigramos, šaržai
21.49 InStock

Linksmos akys. Parodijos, epigramos, šaržai

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 21,49 €
Knygyne: 24,99 €*
Sutaupote: 3.50 € (15%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Linksmos akys. Parodijos, epigramos, šaržai

  • Leidėjas: Inter Se
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x18, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 152
  • ISBN ar kodas: 9789955548591

21.49 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Vieno žinomiausių šiuolaikinių rašytojų Grigorijaus Kanovičiaus knyga „Linksmos akys“ – tai epigramų ir parodijų rinktinė, kurią sudaryti padėjo rašytojo sūnus.


2019 metais Grigorijui Kanovičiui sueis 90 metų, tiek pat būtų ir šaržus jo kūrybai piešusiam Stasiui Krasauskui. Būtent šiam dailininkui dedikuota naujai išleista rašytojo darbų rinktinė, kurią sudaro epigramos ir parodijos iš dar 1964 metais pasirodžiusios knygos „Linksma akim“ (šaržus kūrė Stasys Krasauskas) ir iš 1981 metais pasirodžiusios knygos „Nuogi Olimpe“ (šaržus piešė Andrius Cvirka).


Knygoje „Linksmos akys“ surinktos epigramos ir parodijos – ne tik šmaikščios, bet ir unikaliai taiklios, apibūdinančios sovietinės bohemos žvaigždes. Tai daugeliui pažįstami, girdėti žmonės, kuriuos šiandien vadiname literatūros, muzikos, dailės ir kino klasikais. Ši knyga visai netikėtai tampa savotiška lietuviškosios kultūros liudininke. Prie to ypač prisideda tai, jog šalia epigramų pateikiamos ir biogramos – trumpos epigramų herojų biografijos.


Rašytojo, labiausiai išgarsėjusio romanais rusų kalba, satyrinių kūrinių rinktinė „Linksmos akys“ įrodo, jog jis puikiai valdo ir lietuvišką žodį – ne taip lengva kurti satyrinę poeziją. Daugelis rašytojų vengia šio žanro, kuris reikalauja labai guvaus proto, subtilumo ir, žinoma, puikaus humoro jausmo.„... O knyga iš tiesų išėjo įspūdingesnė, negu galėjau įsivaizduoti: čia jau reikia įvertinti leidėjo (ir dailininko) išmonę ir patirtį. Nežinau, kas iš leidėjų komandos yra biogramų idėjos autorius, bet – garbė jam. Tos biogramos suteikia knygai papildomo svorio, įprasmina ją ne tik kaip literatūros faktą, bet ir kaip istorinį, kultūrinį fenomeną...“


Petras Bražėnas, literatūros kritikas


Grigorijus Jakovas Kanovičius  (g. 1929 m.) – vienas iš žinomiausių šiuolaikinių žydų rašytojų, poetas, scenaristas, visuomenės veikėjas, Lietuvos Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas.

Jis gimė Lietuvos žydų šeimoje Jonavoje. Karo metais su tėvais pabėgo iš Lietuvos, grįžo čia 1945 metais, baigė slavistikos studijas Vilniaus valstybiniame universitete.

G. Kanovičius yra parašęs daugiau negu dešimt romanų apie Rytų Europos žydus nuo XIX amžiaus iki mūsų dienų.

Jis yra kino scenarijų autorius, kūręs drauge su R. Vabalu („Marš, marš, tra ta ta“), Vytautu Žalakevičiumi („Ave, vita“), Almantu Grikevičiumi, Algirdu Araminu ir kitais įžymiais Lietuvos kino režisieriais.

Rašytojas išvertė į rusų kalbą daugelį lietuvių literatūros klasikos kūrinių, tarp jų B. Sruogos „Dievų miškas“, „Apyaušrio dalia“, B. Radzevičiaus „Priešaušrio vieškeliai“, J. Avyžiaus „Degimai“ ir kiti.

G. Kanovičiaus kūryba įvertinta daugybe apdovanojimų. Autoriaus knygos buvo kelis kartus pristatomos tarptautinei Booker premijai.

Nuo 1993 metų rašytojas nuolat gyvena Izraelyje. Turi du vaikus – Dmitrijų ir Sergejų. Beveik visus jo romanus redagavo žmona Olga.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu