0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)

Sudarė: Algis Kašėta
5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 10,99 €*
Sutaupote: 1.00 € (10%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-04-10 Mindaugas


2021-10-31 9.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)" aprašymas

„Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis“ – vieno iš partizanų vadų atsiminimai apie metus, praleistus bunkeriuose ir miškuose kovojant už Lietuvos nepriklausomybę.

Lietuvos partizaninio karo didvyrių atsiminimai įkvepė jau ne vieną skaitytojų kartą. Šalia žymiųjų Juozo Lukšos–Daumanto ir Adolfo Ramanausko–Vanago atsiminimų rikiuojasi ir kitų partizanų vadų kovos patirtys. „Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis“ – viena tokių knygų.

Ilgus sovietmečio metus šis partizanų kovotojo dienoraštis gulėjo KGB archyve. Versdami šio dienoraščio skyrius pamatysime tragišką idealisto asmenybę, kuri negailestingos partizanų kovos fone drąsiai žvelgia į ateitį .

Ilgametis Lionginio Baliukevičiaus–Dzūko bičiulis, gimnazijos draugas Vincas Lapinskas pasakoja, kad Lionginas buvęs darbštus, draugiškas, sąžiningas. Jis nemėgo melo, viskas jam būvo įdomu, visur jis norėjo dalyvauti. Svarbiausia – Lionginas Baliukevičius buvo didis patriotas.

Vėlesnis kovos bendražygis Adolfas Ramanauskas–Vanagas pasakoja, kad pradžioje Lionginas Baliukevičius norėjęs iškeliauti į Vakarus, tačiau bendraudamas su partizanais, pasirinko ginkluoto pasipriešinimo sovietų okupacijai kelią. Po pirmo partizanų susitikimo Dzūkas pasirodė Vanagui gana uždaras, nekalbus ir kiek nerangus, tačiau vėliau jiems buvo lemta tapti ištikimiausiais bendražygiais.

Knygoje „Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis“ autorius teigia, jog šios mintys neskirtos viešumai – jas jis rašo tik sau. Jis prašė mirties atveju perduoti dienoraštį broliui Kostui, o visiems kitiems užginė jį atsiversti. Paskutinis partizano noras buvo, kaddienoraštis būtų sunaikintas. Tačiau giliai širdyje jis norėjo būti išgirstas – partianas kreipiasi į dienoraščio radėją ir skaitytoją sakydamas, kad jei Lietuva jau laisva, tai iš Anapus jis siunčiąs karščiausius sveikinimus. O jei Lietuvos vergija tęsiasi, jis linki dvasinės stiprybės ir nebijoti sunkios dalios.

Lionginas Baliukevičius–Dzūkas – Lietuvos partizaninio judėjimo dalyvis, rezistentas, Dainavos apygardos vadas. Baigęs Alytaus gimnaziją, vaikinas studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakultete. Tarnavo Vietinėje rinktinėje, o po jos išardymo buvo išsiųstas į Čekoslovakiją. Patekęs į Raudonosios armijos nelaisvę, tik per didelius vargus grįžo į Lietuvą kur išsyk įsijungė į partizanų gretas. 1998 m. jam suteiktas pulkininko laipsnis, kartu jis apdovanotas Vyčio kryžiaus 1-ojo laipsnio ordinu. „Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis“ – rezistencijos metais rašyti jo atsiminimai, pasakojantys apie partizaninio karo tikrovę ir kovą dėl Lietuvos laisvės.


  • Autorius: Algis Kašėta
  • Leidėjas: LGGRTC
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 16x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 97869986757863

2020-04-10

Parašykite atsiliepimą apie "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie partizanus

Algis Kašėta parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Algis Kašėta tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Liongino Baliukevičiaus - partizano Dzūko dienoraštis (6-oji pataisyta laida)" perkama kartu