0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija

7,53 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-01-31 7.53 InStock
Į krepšelį

Knygos "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija" aprašymas

"Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija " - tai knyga apie knygos suvokimo meną (ars interpretandi).
Daugelį amžių literatūros suvokimo menas kūrėsi kaip sudėtinė bendrosios ir filosofnės hermeneutikos dalis (Platonas, Aristotelis, W. Dilthey'us, M. Heideggeris, H. G. Gadameris, P. Ricoeuras). XX amžiuje literatūros hermeneutikos tradicija susiformavo E. D. Hirsho, R. Palmerio, R. Ingardeno, P. Szondi, E. Staigerio, W. Iserio, R. Jausso, S. Fisho, M. Bachtino, U. Eco darbuose ir įsitvirtino bendrame literatūros teorijų laike. Jie polemizavo su pozityvistiniu ir objektyvistiniu literatūros kūrinių traktavimu, naikino supratimo ir aiškinimo, objektyvumo ir subjektyvumo, teksto ir konteksto opoziciją, psichologinio skaitymo įpročius keitė į filosofinius, dialoginius, kalbinius žaidybinius, akcentuodami skaitytojo vaidmenį.
Menas suprasti kūrinį neatskiriamas nuo interpretuotojo savivokos meno, taip pat nuo meno eklektiškai naudotis metodologine įvairove, pasirenkant tai, kas konkrečiu interpretavimo atveju yra naudingiausia.
Estetiniame kūrinio prieglobstyje tarpsta svarbi žmonių bendravimo galimybė. Nes tik ten, kur daugiau žaismės ir diskusijų, daugiau ir gyvybės.

Lietuvoje literatūros hermeneutikos tradicija buvo kuriama V. Mykolaičio-Putino, R. Šilbajorio, V. Zaborskaitės, A. Zalatoriaus ir kitų literatūrologų darbuose. Mažėjant knygos skaitytojų, šiandieniniam literatūros kritikui, dėstytojui ar mokytojui hermeneutikos teorijos iškelia klausimą, kaip tapti ne tik savo dalyko profesionalu, bet ir misionieriumi, norinčiu netikėlius čiabuvius atvesti į meno karalystę.


Parašykite atsiliepimą apie "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija", Aušra Jurgutienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Aušra Jurgutienė su knyga "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aušra Jurgutienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Literatūros suvokimo menas: hermeneutikos tradicija" perkama kartu