0

Lolita

  • Nuolaida knygai -21%
Internetu: 13,49 €
Knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 3.50 € (21%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lolita

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 440
  • ISBN ar kodas: 9789955138150

2020-05-31 13.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Susidomėjimo ir vertės neprarandanti klasika vis sulaukia naujų leidimų ir Lietuvoje. Rusų kilmės amerikiečių rašytojo Vladimiro Nabukovo legendinė „Lolita“ mūsų šalyje ne kartą versta bei perleista. Tai romanas, kurio literatūrinė vertė bėgant metams nemažėja, o tema išlieka aktuali ir traukia skaitytojus.

Knygoje „Lolita“ pasakojama apie estetą ir romantiką literatūros profesorių Humbertą, kuris jaučia neįveikiamą aistrą vos į paauglystę įžengusiai mergaitei. Lolita – dvylikametė nimfetė, šilkinės odos ir pašėlusio charakterio paauglė, kurią galiausiai pražudo Humberto meilė. Tiesa, ta meilė pražudo ir jį patį.

Humertas dar paauglystėje buvo įsimylėjęs mergaitę Anabelę, kuri tragiškai žuvo. Šis atsitikimas palieka nepaprastai gilų randą profesoriaus širdyje ir jis, net ir suaugęs, nesiliauja kiekvienoje moteryje ieškoti trylikametės Anabelės. Beprotiška aistra, tiesiog apsėdimas, kuris užvaldo Humbertą vos išvydus Lolitą, yra nepakeliamas jausmas jokiam žmogui, jis drasko širdį ir veda į susinaikinimą.

Romanas „Lolita“ ne tik atskleidžia pražūtingą, beprotybei prilygstančios meilės prigimtį, bet ir vaizduoja senosios tradicijų valdomos Europos ir laisvamaniškosios komerciškos Amerikos skirtumus, šių kultūrų susidūrimą. Istorija apie Lolitą ir Humbertą, vadinama tragikomedija, kritikų itin vertinama ir už stiprius veikėjų charakterius, ir už įspūdingą, metaforų, kalambūrų, žaidimo žodžiais kupiną romano stilių.

„Lolita“ buvo du kartus ekranizuota. Pirmasis filmas pagal šią V. Nabukovo knygą pasirodė 1962 metais, tai buvo režisieriaus Stanley Kubrick interpretacija, o 1997 m. režisierius Adrian Lyne sukūrė pagal šią knygą antrąjį filmą.

„Vienintelė įtikinama mūsų amžiaus meilės istorija.“
Vanity Fair

„Ypatingai lyriška ir beprotiškai juokinga.“
Time

„Humoro ir siaubo derinys tampa labai ypatingos rūšies satyra, kuri ydas ir beprotybę vertina ne su panieka, bet su giliu liūdesiu ir šiek tiek užuojautos. Abipusė ironija abiems veikėjams ir jų aplinkai suteikia ypatingo ryškumo ir įtampos, būdingos aukščiausios rūšies menui.“
The New Yorker

Vladimiras Nabokovas (1899–1977) – rusų kilmės amerikiečių rašytojas. Pirmuosius kūrinius rašė rusų kalba, vėliau sulaukė tarptautinio pripažinimo kaip puikus kūrėjas anglų kalba. Žinomumą ir šlovę jam pelnė romanas „Lolita“.

Iš rusų kalbos vertė Sigita Papečkienė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu