BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lolita

4.7
(11 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 12,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-14 Gita

Visais laikais aktuali tema, nors ir traktuojama kaip nederama, bet kiekvienam susipažinusiam kelianti dviprasmiškus jausmus ir keistą jaudulį.


2022-09-30 12.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lolita" aprašymas

Susidomėjimo ir vertės neprarandanti klasika vis sulaukia naujų leidimų ir Lietuvoje. Rusų kilmės amerikiečių rašytojo Vladimiro Nabukovo legendinė „Lolita“ mūsų šalyje ne kartą versta bei perleista. Tai romanas, kurio literatūrinė vertė bėgant metams nemažėja, o tema išlieka aktuali ir traukia skaitytojus.

Knygoje „Lolita“ pasakojama apie estetą ir romantiką literatūros profesorių Humbertą, kuris jaučia neįveikiamą aistrą vos į paauglystę įžengusiai mergaitei. Lolita – dvylikametė nimfetė, šilkinės odos ir pašėlusio charakterio paauglė, kurią galiausiai pražudo Humberto meilė. Tiesa, ta meilė pražudo ir jį patį.

Humertas dar paauglystėje buvo įsimylėjęs mergaitę Anabelę, kuri tragiškai žuvo. Šis atsitikimas palieka nepaprastai gilų randą profesoriaus širdyje ir jis, net ir suaugęs, nesiliauja kiekvienoje moteryje ieškoti trylikametės Anabelės. Beprotiška aistra, tiesiog apsėdimas, kuris užvaldo Humbertą vos išvydus Lolitą, yra nepakeliamas jausmas jokiam žmogui, jis drasko širdį ir veda į susinaikinimą.

Romanas „Lolita“ ne tik atskleidžia pražūtingą, beprotybei prilygstančios meilės prigimtį, bet ir vaizduoja senosios tradicijų valdomos Europos ir laisvamaniškosios komerciškos Amerikos skirtumus, šių kultūrų susidūrimą. Istorija apie Lolitą ir Humbertą, vadinama tragikomedija, kritikų itin vertinama ir už stiprius veikėjų charakterius, ir už įspūdingą, metaforų, kalambūrų, žaidimo žodžiais kupiną romano stilių.

„Lolita“ buvo du kartus ekranizuota. Pirmasis filmas pagal šią V. Nabukovo knygą pasirodė 1962 metais, tai buvo režisieriaus Stanley Kubrick interpretacija, o 1997 m. režisierius Adrian Lyne sukūrė pagal šią knygą antrąjį filmą.

„Vienintelė įtikinama mūsų amžiaus meilės istorija.“
Vanity Fair

„Ypatingai lyriška ir beprotiškai juokinga.“
Time

„Humoro ir siaubo derinys tampa labai ypatingos rūšies satyra, kuri ydas ir beprotybę vertina ne su panieka, bet su giliu liūdesiu ir šiek tiek užuojautos. Abipusė ironija abiems veikėjams ir jų aplinkai suteikia ypatingo ryškumo ir įtampos, būdingos aukščiausios rūšies menui.“
The New Yorker

Vladimiras Nabokovas (1899–1977) – rusų kilmės amerikiečių rašytojas. Pirmuosius kūrinius rašė rusų kalba, vėliau sulaukė tarptautinio pripažinimo kaip puikus kūrėjas anglų kalba. Žinomumą ir šlovę jam pelnė romanas „Lolita“.

Iš rusų kalbos vertė Sigita Papečkienė


  • Autorius: Vladimiras Nabokovas
  • Serija: Munken Premium
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 440
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094900617
  • Vertėjas: Sigita Papečkienė
  • Iš kokios kalbos versta: rusų

Kiti taip pat domėjosi


2021-06-14

Visais laikais aktuali tema, nors ir traktuojama kaip nederama, bet kiekvienam susipažinusiam kelianti dviprasmiškus jausmus ir keistą jaudulį.

2021-06-10

Dauguma skaitytojų mato tik šio romano paviršių ir puola kritikuoti. Neva amoralu ir tt. Tamsa lydi žmgų tiek, kiek jis nori joje būti.

2021-06-07

Šokiruoja net šiais laikais. Labai drąsi knyga, bet esu šokiruojančios literatūros šalininkė. Knygos turi kelti klausimus.

2021-06-03

tie kas sako , jog tai pedofilinis romanas, tai matyt kopūstuose buvo rast ;)

2021-05-18

Intriguojantis, subtilus užburiantis romanas. Mane sužavėjo ir filmas ir knyga.

2021-05-18

Gera istorija, niekad neprarandanti aktualumo. Ne viena Lolita egzistuoja ir šiandien, ji net nesunkiai pastebima ir lengvai pasmerkia vyriškius dvasinėms ir ne tik kančioms :))

2021-05-13

Atsimenu rodė filmą per TV, tą 1997 metų. Buvau paaukglys , ką žinau kokių 13-14 metų. Mama sakė čia filmas ne vaikams, nors vaiku jau toli gražu nesijaučiau :D Kažkoks tabu pastebėjau vyresniems žmonėms kalbėt apie knygą.

2021-05-11

Lolitos atsiradimas davė milžinišką impulsą eilei žmogaus teisių klausimams. JIs iškėlė labai nepatogias temas į dienos šviesą. nors tai grožinės literatūros šedevras, tačiau sudrumsčia nusistovėjusį vandenį. Perskaityt Lolitą, būtina kiekvienam, kas save laiko išsilavinusiu žmogumi.

2021-04-29

Negaliu rasti tinkamų žodžių paaiškinti savo jausmus skaitant šį intriguojantį ir nerimą keliantį romaną. Tai buvo kažkas beprotiško ir netikėto.

2021-04-22

Jau seniai norėjau perskaityti šia knyga, bijojau savo reakcijos i ją. Knygos pagrindinė tema, tai paaugliu seksualinis išnaudojimas. Knyga tikrai stipri, sukelianti dviprasmiškus jausmus. 

2021-04-14

Vertas dėmesio romanas. Stiprus veikėjų charakteriai.

Parašykite atsiliepimą apie "Lolita"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lolita", Vladimiras Nabokovas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Vladimiras Nabokovas su knyga "Lolita" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lolita" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vladimiras Nabokovas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lolita" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lolita" perkama kartu