⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis

1.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 21,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-03-21 Gin

Neverta dėmesio ir laiko knyga. Gal 2-3 skyriai verti dėmesio. Labai stengiamasi pavaizduot, kokie vargšiukai kaliniai, lyg būtų šiaip atsitiktine tvarka uždaryti, o ne už žiaurius nusikaltimus. O paskaičius ima dar didesnis pyktis. Gyvena už mokesčių mokėtojų pinigus, nemokamai studijuoja, lanko krūvą užsiėmimų ir viskas nemokamai nusikaltėliams.


2023-03-31 21.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis" aprašymas

Pragaro vartai pačioje Vilniaus širdyje. Kalėjimas, kurio nebeliko. Bet jis buvo ištisus 115 metų, ir tai buvo vienintelis, paskutinis Lietuvos kalėjimas. Lukiškių istorija – tai Vilniaus ir iš dalies visos Lietuvos istorijos atspindys nuo 1904-ųjų iki kalėjimo uždarymo 2019-ųjų liepą. Čia kalėjo, kentėjo, buvo tardomi politiniai kaliniai, kunigai, menininkai ir žmogžudžiai. Labai keista, bet Lukiškių istorijos iki šiol niekas nebuvo parašęs. Bet Rūta Vanagaitė parašė – juodu ant balto išdėstė nepagražintą, sukrečiančią Lukiškių kalėjimo istoriją, atvirai papasakotą 25 nuteistųjų lūpomis.

„Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis“ – dokumentinės prozos knyga, kurioje niekas neišgalvota. Skaitydami nuteistųjų pasakojimus ar pasakojimus apie juos, jūs patys vaizduotėje susidėliosite žiaurią ir sukrečiančią Lukiškių (ir Vilniaus) istoriją.

„Žiūrint iš dabartinės perspektyvos, vieni čia kalėję buvo tiesiog politinių represijų aukos, kiti buvo įkalinti dėl savo tautybės, treti – pagal kitados galiojusius absurdiškus įvairių režimų įstatymus. O ketvirti, apie kuriuos rašyti man buvo sunkiausia – labai labai kalti, ir jiems, ko gero, niekada nebus atleista.
Jūsų laukia 25 žmonių istorijos – nuo revoliucionieriaus Kapsuko ar rašytojos Žemaitės, nuo Izraelio premjero ar prancūzų roko žvaigždės – iki skaudžių ir baisių likimų tų, kurie sėdėjo ar tebesėdi už žmogžudystę ar net kelias. Kai kurie iš jų turbūt niekada neišeis į laisvę. Ar jie turi teisę būti išklausyti? Ar išklausiau. Kiekvienoje mano išgirstoje ir papasakotoje istorijoje yra ir absurdo, ir siaubo, ir vilties.
Nes to yra kiekviename iš mūsų.
Nes aš esu Lukiškės.
Atverskite knygą. Išgirskite, kaip plaka tamsioji Vilniaus širdis.“

Knygos autorė Rūta Vanagaitė (g. 1955 m.) – teatrologė, viešųjų ryšių specialistė, įvairių televizijos laidų prodiuserė, rašytoja bei kultūrinių projektų, tokių kaip teatro festivalio „LIFE“ sumanytoja ir įgyvendintoja. 1993-aisiais buvo įvertinta kaip Lietuvos metų moteris.

Visose savo knygose autorė nevengia laužyti taisyklių ir nagrinėti nelengvas temas. Ne išimtis ir ši – jau septintoji Rūtos Vanagaitės knyga.


  • Autorius: Rūta Vanagaitė
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 400
  • ISBN ar kodas: 9786094845253

Kiti taip pat domėjosi


2023-03-21

Neverta dėmesio ir laiko knyga. Gal 2-3 skyriai verti dėmesio. Labai stengiamasi pavaizduot, kokie vargšiukai kaliniai, lyg būtų šiaip atsitiktine tvarka uždaryti, o ne už žiaurius nusikaltimus. O paskaičius ima dar didesnis pyktis. Gyvena už mokesčių mokėtojų pinigus, nemokamai studijuoja, lanko krūvą užsiėmimų ir viskas nemokamai nusikaltėliams.

Parašykite atsiliepimą apie "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Rūta Vanagaitė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rūta Vanagaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis" perkama kartu