0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje

  • Nuolaida knygai -64%
Kaina internetu: 5,89 €
Kaina knygyne: 16,19 €*
Sutaupote: 10.30 € (64%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje


2021-06-30 5.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje" aprašymas

Amerikiečių profesoriaus Polo Openheimerio knyga „Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje“ atskleidžia vienos garsiausių Renesanso laikų asmenybės, politiko, istoriko ir rašytojo Nicolo Makiavelio gyvenimą ir jo idėjų gimimą. Ar valstybė formavo išskirtinį mąstytoją, ar jis formavo tuometinę valstybę?

Nicolo Makiavelis – ne tik viena ryškiausių Italijos Renesanso figūrų, išskirtinis rašytojas ir valstybės veikėjas, bet ir vienas iš didžiausią įtaką padariusių politikos teoretikų. Jo indėlis į politinės valdžios idėjas, taip pat į modernios dramos istoriją didelis, svarbus ir iki šiol aktualus.


Nuotykių kupinas Makiavelio gyvenimas padėjo jam pasiekti diplomatinės karjeros viršūnę. Jis reformavo Florencijos kariuomenę – samdinius pakeitė piliečių atsargos kariuomene. Tačiau jo nuosmukis, tremtis ir galutinė reabilitacija įvyko taip pat staigiai kaip ir pakilimas. Makiavelio gyvenimas – tragiškas, kontraversiškas ir labai įdomus šiuolaikinės politikos kontekste.


Kitaip nei daugelis tuometinių naujųjų mąstytojų, Makiavelis išvystė labai radikalias teorijas apie klastą, išdavystę ir socialinę transformaciją, kurios dabar tyrinėjamos kaip negailestingos, šaltais apskaičiavimais grįstos teorijos, užgimusios smurtu persmelktoje aplinkoje.


Remdamasis savo patirtimi valdžioje, Makiavelis pateikė įžvalgas, kurios pakeitė valstybingumo, karo ir visuomenės supratimą – jis paskatino visa tai vertinti kaip procesą, o ne statiškas, baigtines formas.


Makiavelio vardas šiuolaikinėje visuomenėje turbūt dažniau vartojamas kaip būdvardis, apibūdinantis tam tikrą elgseną ar valdymo būdą. Makiavelizmas – tai politinė doktrina, paremta principu „tikslas pateisina priemones“, rekomenduojanti klastą, veidmainystę, smurtą ir cinizmą. Būtent tokią teoriją, tvirtinančią, kad ydos ir blogas elgesys yra politiko privalumai, sukūrė N. Makiavelis.


Visa gana ekscentriška ir išskirtinai stipri Makiavelio asmenybė bei jo mąstymas atgimsta įtraukiančioje Polo Openheimerio knygoje, kurioje Makiavelio gyvenimą autorius atkuria taip lyg pats jį būtų gyvenęs.


Paul Oppenheimer (Polas Openheimeris) – amerikiečių mokslininkas ir rašytojas, lyginamosios literatūros profesorius. Knygoje „Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje“ autorius ne tik išsamiai atkuria žinomo politikos teoretiko gyvenimą XV amžiaus Italijoje, bet ir vaizdžiai aprašo, kuo Renesanso laikais gyveno Florencija ir visa Italijos politinė ir kultūrinė visuomenė.


„Šiuolaikinės politinės minties neįmanoma įsivaizduoti be Machiavelli. Jis buvo įsitikinęs, kad moralinės ydos padeda politikai. Politinio gyvenimo audinys nuaustas iš moralinių patologijų. Machiavelli šokiruoja, nes pripažįsta moraliai blogų veiksmų reikšmę politikai. Geras politikas turi būti pusiau žmogus, pusiau gyvūnas. Žvėries pamėgdžiojimas keičia krikščioniškąjį Dievo mėgdžiojimą“.


Dr. prof. Alvydas Jokubaitis


Iš anglų kalbos vertė Daumantas Gadeikis

  • Autorius: Paul Oppenheimer
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 462
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663635

Parašykite atsiliepimą apie "Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie asmenybes

Paul Oppenheimer parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Paul Oppenheimer tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje" perkama kartu