0

Maidano dienoraštis

  • Nuolaida knygai -37%
1.0
(2 įvertinimai)
Internetu: 9,79 €
Knygyne: 15,39 €*
Sutaupote: 5.60 € (37%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2018-07-21 D

Taip, totalus šlamštas. Viso to "perversmo" tikslas buvo tik vienas - apjuodinti Rusiją, neva ji kariauja su Ukraina, kai tuo tarpu ten vyksta pats tikriausias pilietinis karas. O Krymas sugrįžo į Rusijos sudėtį referendumo būdu - didžioji dauguma ten gyvenančių žmonių yra rusai.

Informacija

Maidano dienoraštis

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9785415024070

2020-07-31 9.79 InStock
Į krepšelį
Aprašymas
"Ar 2013-ųjų gruodį, 2014-ųjų sausį ir vasarį galėjome įsivaizduoti tokią įvykių eigą? Manau, kad ne. Bent jau peržvelgdamas savo dienoraštį, nerandu nei nerimo, nei užuominų apie tai, kad būčiau nujautęs ar numatęs dabartinę padėtį. Kaip ir dauguma Ukrainos piliečių, buvau visiškai įsitraukęs į vidaus – visuomenės ir šalies – įvykius. Tai, kas dėjosi Ukrainoje, buvo jos vidaus reikalas! Taip, su baime stebėjau Krymo įvykius, jo aneksiją. Ir net 2014-ųjų kovo pabaigoje jai įvykus, negalėjau patikėti, kad tai realybė, kad tai dedasi iš tikrųjų. Dabar gyvename kitoje tikrovėje – karo, ekonominių sunkumų, galimo "defolto" ir naujo politikos kurso tikrovėje .
Labai džiaugiuosi, kad mano dienoraštis – ir dėl atkurtų ilgalaikių draugiškų lietuvių ir ukrainiečių santykių – pateko į jūsų, Lietuvos skaitytojų, rankas. Džiaugiuosi, kad nuoširdžiai domitės Ukrainos likimu. Ukrainos likimas – tai daugiau nei vienos tautos ar šalies likimas. Ukrainos įvykiai lemia Rytų Europos ir Europos vienybės likimą. Kartais atrodo, kad Lietuva tą supranta geriau nei Briuselis."

Andrej Kurkov

Andrejus Kurkovas – daugiausiai į užsienio kalbas verčiamas šiuolaikinis Ukrainos rašytojas – daugiau nei 20-ies knygų, scenarijų autorius, žurnalistas. Gimė 1961 m. tuometiniame Leningrade. Daug keliauja, dažniausiai su šeima gyvena Kijeve, greta Nepriklausomybės aikštės – Maidano. Lietuvių kalba 2002 m. išleistas autoriaus romanas "Iškyla ant ledo. Pašalinio mirtis". Netrukus pasirodys ir kitas Andrejaus Kurkovo romanas "Bikfordo pasaulis".

Dienoraštis pradedamas pirma Maidano įvykių – proeuropietiško sąjūdžio – diena, 2013 m. lapkričio 21-ąja. Vėliau taikūs protestai virsta antivyriausybiniais, smurtiniais mūšiais. Istoriniai įvykiai fiksuojami be distancijos, per asmeninę – intelekto ir emocijų – prizmę. Ukrainos įvykiai, kuriuos "Maidano dienoraštyje" įamžino Andrejus Kurkovas, šiandien ne tik nėra nurimę, jie dar labiau paaštrėjo: šalies krizė virto karo piktžaizde, įsiliejo į plačiuosius politinius, istorinius vandenis.

"Andrejaus Kurkovo pasakojimo stiprybė slypi jo gebėjime suausti nepaprastus, įsimintinus istorinius įvykius ir paprastą kasdienį gyvenimą. Drauge su autoriumi išgyvename Maidano revoliuciją, prezidento Viktoro Janukovyčiaus nušalinimą, Krymo aneksiją, be to, dalyvaujame Kurkovo sūnaus 11-ajame gimtadienyje, sodiname bulves Lazarivkoje, drauge su rašytojo mama važiuojame į ligoninę daryti kardiogramos... Ukrainos istorija žmogiška ir gyva."
Financial Times

Iš vokiečių kalbos vertė Austėja Merkevičiūtė
2018-07-21

Taip, totalus šlamštas. Viso to "perversmo" tikslas buvo tik vienas - apjuodinti Rusiją, neva ji kariauja su Ukraina, kai tuo tarpu ten vyksta pats tikriausias pilietinis karas. O Krymas sugrįžo į Rusijos sudėtį referendumo būdu - didžioji dauguma ten gyvenančių žmonių yra rusai.

2015-12-04

Tokios knygos-SLAMSTAS ! Maistininku sutves vepeliones ! Ukrainoj niekas nepasikeite. Oligarchai persidalino kedemis,-stai tokios permainos. Amerikos suorganizuotas perversmas !

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu