0

Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis

Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 13,89 €*
Sutaupote: 0.90 € (7%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis


2020-08-31 12.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis" aprašymas

„Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ – lietuvių literatūrologų ir filologų parengta kolektyvinė monografija, skirta apžvelgti vieno iškiliausių Lietuvos tautinio atgimimo asmenybių gyvenimą, kūrybą bei palikimą.

Maironio vardą nuo pat pirmųjų dienų mokyklos suole įsidėmi visi. Jo kūryba giedama ir deklamuojama, poetą perfrazuoja ir politikai, ir aktoriai, ir viešieji kalbovai. Be kunigo Jono Mačiulio-Maironio eilėraščių neįsivaizduojama jokia lietuvių literatūros chrestomatija ar lietuvių literatūros vadovėlis.

Kolektyvinis mokslininkų darbas „Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ primena poeto vaidmenį kuriant romantinę lietuvių tautinę tapatybę, jo pastangas žadinti pilietinį sąmoningumą ir suvienyti bendruomenę ne tik politiškai, bet ir dvasiškai. Maironis išlieka centrine lietuvių rašto kultūros figūra, įkvepiančia ir tampančia pavyzdžiu ne tik šiandienos kūrėjams.

„Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ siekia nagrinėti platų temų spektrą – čia dėmesys skiriamas ir literatūros, ir atminties problemoms, ir poeto gyvenimo faktams. Panoraminis leidinys aprėpia ir ypatingą „Pavasario balsų“ žanro fenomeną, ir epines poemas, ieško poetinių jungčių skirtinguose Maironio kūriniuose. Išskiriami ir tekstai, kurie įtvirtino Maironį kaip kultūrinės atminties bei kolektyvinių pasakojimų steigėją, nagrinėjusį Lietuvos istoriją ir literatūrą bei pateikusį savitą jų interpretaciją.

„Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ primena ir kitus Maironio vaidmenis bei veiklą – knyga padės prisiminti jį kaip teologą, viešųjų kultūros renginių mecenatą bei įkvėpėją, galiausiai – aktyvų visuomenininką, nešantį tautinio atgimimo žinią. Monografijoje naujai žvelgiama į Maironio tapsmą kanonizuotu tautos dainiumi ir valstybės kultūros simboliu tarpukariu.

Monografija skaitytojams siūlo daugiasluoksnę ir kelių krypčių interpretacijos perspektyvą. Joje siūloma atsispirti nuo agrarinio ir romantinio pasaulėvaizdžio ir pažvelgti į poeto kūrybą iš europinės perspektyvos – atveriamos egzistencinės, religinės, metafizinės, istorinės interpretacijos lygmenys.

Autoriai tikisi, kad „Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ taps impulsu naujai permąstyti Maironio kūrybą ir paskata prisiminti klasikinius lietuvių autorius.

Prie monografijos rengimo prisidėjo mokslininkai Manfredas Žvirgždas, Brigita Speičytė, Ramunė Bleizgienė, Aušra Martišiūtė-Linartienė, Aurelijus Gieda, Eugenijus Žmuida, Ramunė Dragenytė, Gediminas Mikelaitis, Viktorija Šeina.

Parašykite atsiliepimą apie "Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslas


Dažniausiai su "Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis" perkama kartu