0

Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis

Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 13,89 €*
Sutaupote: 0.90 € (7%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis


2020-10-31 12.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis" aprašymas

„Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ – lietuvių literatūrologų ir filologų parengta kolektyvinė monografija, skirta apžvelgti vieno iškiliausių Lietuvos tautinio atgimimo asmenybių gyvenimą, kūrybą bei palikimą.

Maironio vardą nuo pat pirmųjų dienų mokyklos suole įsidėmi visi. Jo kūryba giedama ir deklamuojama, poetą perfrazuoja ir politikai, ir aktoriai, ir viešieji kalbovai. Be kunigo Jono Mačiulio-Maironio eilėraščių neįsivaizduojama jokia lietuvių literatūros chrestomatija ar lietuvių literatūros vadovėlis.

Kolektyvinis mokslininkų darbas „Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ primena poeto vaidmenį kuriant romantinę lietuvių tautinę tapatybę, jo pastangas žadinti pilietinį sąmoningumą ir suvienyti bendruomenę ne tik politiškai, bet ir dvasiškai. Maironis išlieka centrine lietuvių rašto kultūros figūra, įkvepiančia ir tampančia pavyzdžiu ne tik šiandienos kūrėjams.

„Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ siekia nagrinėti platų temų spektrą – čia dėmesys skiriamas ir literatūros, ir atminties problemoms, ir poeto gyvenimo faktams. Panoraminis leidinys aprėpia ir ypatingą „Pavasario balsų“ žanro fenomeną, ir epines poemas, ieško poetinių jungčių skirtinguose Maironio kūriniuose. Išskiriami ir tekstai, kurie įtvirtino Maironį kaip kultūrinės atminties bei kolektyvinių pasakojimų steigėją, nagrinėjusį Lietuvos istoriją ir literatūrą bei pateikusį savitą jų interpretaciją.

„Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ primena ir kitus Maironio vaidmenis bei veiklą – knyga padės prisiminti jį kaip teologą, viešųjų kultūros renginių mecenatą bei įkvėpėją, galiausiai – aktyvų visuomenininką, nešantį tautinio atgimimo žinią. Monografijoje naujai žvelgiama į Maironio tapsmą kanonizuotu tautos dainiumi ir valstybės kultūros simboliu tarpukariu.

Monografija skaitytojams siūlo daugiasluoksnę ir kelių krypčių interpretacijos perspektyvą. Joje siūloma atsispirti nuo agrarinio ir romantinio pasaulėvaizdžio ir pažvelgti į poeto kūrybą iš europinės perspektyvos – atveriamos egzistencinės, religinės, metafizinės, istorinės interpretacijos lygmenys.

Autoriai tikisi, kad „Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis“ taps impulsu naujai permąstyti Maironio kūrybą ir paskata prisiminti klasikinius lietuvių autorius.

Prie monografijos rengimo prisidėjo mokslininkai Manfredas Žvirgždas, Brigita Speičytė, Ramunė Bleizgienė, Aušra Martišiūtė-Linartienė, Aurelijus Gieda, Eugenijus Žmuida, Ramunė Dragenytė, Gediminas Mikelaitis, Viktorija Šeina.

Parašykite atsiliepimą apie "Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslas

Manfredas Žvirgždas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Manfredas Žvirgždas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Maironio balsai: kūryba, veikla, atmintis" perkama kartu