0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Maištaujantis žmogus

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2014-02-05 slava

Kamiu kietas, man patinka. Ne minkštam protui.


Šiuo metu neparduodama

2022-01-31 2.99 SoldOut

Knygos "Maištaujantis žmogus" aprašymas

"Aš maištauju, vadinasi, mes esame", - tvirtina Albert'as Camus veikale "Maištaujantis žmogus" (1951).

Jame kalbama apie maištą, kurį tikrove paverčia šeimininko ir vergo dialektika. Maištas yra vienintelis būdas įveikti absurdą.

Bet iš tikrųjų šiame kūrinyje kalbama apie tai, kaip žmogus dėl maišto prisitaiko prie nusikaltimo. Tik taip autorius gali paaiškinti, kodėl XX amžiuje gyvavo totalitarinės valstybės ir koncentracijos stovyklos.

Rašytojas neskiria metafizinio žmogaus maišto prieš savo lemtį nuo istorinio maišto, kuris yra pirmojo „logiška tąsa". Bet kokia revoliucija siekia tapti visuotine, dėl abstraktaus teisingumo panaikinama laisvė baigiasi nihilizmu ir teroru.


Albert'as Camus buvo vienas iš pirmųjų Europos intelektualų, įrodžiusių, kad praktiškai nėra jokio skirtumo tarp fašizmo ir stalinizmo.

Ši esė - vienas iš svarbiausių XX amžiaus veikalų, jo aktualumas dar labiau išryškėja mūsų dienomis, kai pasaulis blaškosi tarp maišto ir terorizmo.


"Kad nors kartą pajustum savo būtį pasaulyje, reikia būti pasiruošusiam neišvengiamam niekiui."

"Turėjimo aistra tėra kita troškimo kuo ilgiau išlikti forma; būtent ji provokuoja bejėgį meilės kliedesį. Nė viena būtybė, net pati mylimiausia ir mums atsakanti dar didesne meile, niekada nepriklauso mums." 

"Tačiau, jei mes vieniši po plynu dangumi, jei mes pasmerkti neišvengiamai mirčiai, ar galime tvirtinti, kad mes iš tikrųjų esame?"

"Kiekviena religija grindžiama nekaltumo ir kaltės sąvokomis."

"... neįmanoma ... įkurti valdžios laikantis dešimt Dievo įsakymų."

"Žudikas kaltas tik tada, jei sutinka gyventi po to, kai nužudo ..."

"Personažas niekada nebūna tapatus romanistui, kuris jį sukūrė. Tačiau visai tikėtina, kad romanistas - tai visi jo personažai sykiu."

"Žmogus - vienintelė būtybė, kuri atsisako būti tuo, kuo yra."Iš prancūzų kalbos vertė Vytautas Bikulčius


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Autorius: Alberas Kamiu (Albert Camus)
  • Leidėjas: Kronta
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-595-82-5

2014-02-05

Kamiu kietas, man patinka. Ne minkštam protui.

Parašykite atsiliepimą apie "Maištaujantis žmogus"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Užsienio eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Maištaujantis žmogus", Alberas Kamiu (Albert Camus). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alberas Kamiu (Albert Camus) su knyga "Maištaujantis žmogus" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Maištaujantis žmogus" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alberas Kamiu (Albert Camus). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Maištaujantis žmogus" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Maištaujantis žmogus" perkama kartu