BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Maišto prasmė ir beprasmybė

Kaina: 6,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-09-30 6.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Maišto prasmė ir beprasmybė" aprašymas

Maištas užtikrina mūsų nepriklausomybę ir gebėjimą kurti, - sako psichoanalizė. Tačiau ar dar įmanoma maištauti? Ar dar kas gali maištauti? Prieš ką? Ir kaip?

Ar dar įmanoma plėtoti ir mėgti kultūrą-maištą "reginių" ar "pramogų" kultūros akistatoje? Ne kaip nauja angažuotumo versija ar rojaus pažadas, o etimologine ir prustiška prasme maištas, atskleidimas, grįžtamumas, perkėlimas, yra praeities, atminties, jausmų atgaivinimas.

Šis tiesioginis diskursas apie psichoanalizės galias ir ribotumą, Julios Kristevos dėstytas 1994-1995 m. Paryžiaus VII universitete, tyrinėja patirtį trijų XX a. rašytojų, kurie atskleidžia kultūros-maišto pažangą ir aklavietes: Aragonas per žodžio magiją ir politinę apgavystę; nepaklusnusis Sartre'as nenustodamas teigti, kad mes turime "motyvą maištauti"; pagaliau Barthes'as - netikėtas šiame tekste, praktikuodamas rašymą kaip demistifikavimą.

Psichoanalitinė interpretacija, kuri veda į šio tyrimo esmę, verčia pasirodyti pačias analitinio diskurso galias ir ribotumus, leidžia atverti naujas psichinio ir kultūrinio gyvenimo perspektyvas.

"Gandas apie Julią Kristevą gerokai lenkia realią lietuvių skaitytojų pažintį su jos teoriniais darbais. Be psichoanalitinės esė "Feminizmo ekskursuose", lietuvių kalba neturime jos tekstų, kuriais galėtume remtis aptardami XX a. pabaigos humanitarinių mokslų poslinkius. Be Julios Kristevos darbų neįmanoma deramai suvokti postmodernizmo, poststruktūralizmo ir naujų psichoanalizės atmainų. "Charibdės" leidyklos sumanymas išleisti knygą "Maišto prasmė ir beprasmybė (Fayard, 1996) bent iš dalies užpildo šią spragą."
Prof. Kęstutis Nastopka

Iš prancūzų kalbos vertė Galina Baužytė-Čepinskienė

Lietuviškai yra išleistas ir Julios Kristevos romanas "Apsėdimai" (Charibdė, 1998)


  • Autorius: Julia Kristeva
  • Leidėjas: Charibdė
  • Išleidimo metai: 2003
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 16x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9986-745-79-9

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Maišto prasmė ir beprasmybė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Filosofijos knygos

Julia Kristeva pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Maišto prasmė ir beprasmybė", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Maišto prasmė ir beprasmybė" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Maišto prasmė ir beprasmybė" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Maišto prasmė ir beprasmybė"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Julia Kristeva tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Maišto prasmė ir beprasmybė" perkama kartu