0

Majų kalendorius

  • Nuolaida knygai -78%
Internetu: 2,99 €
Knygyne: 13,39 €*
Sutaupote: 10.40 € (78%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Majų kalendorius

  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 268
  • ISBN ar kodas: 9786098168716

2020-07-31 2.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Apysaka „Majų kalendorius“ – debiutinė rusų rašytojos Viktorijos Lederman knyga apie tris paauglius, draugystę ir... atgal einantį laiką.

Trys trylikamečiai, dalyvaudami archeologinėje ekskursijoje, nuvyksta prie Majų civilizacijos likučių. Šeštos klasės mokinys, naujokas Glebas Elizarovas nusprendžia palikti atminimą, kad jis čia lankėsi. Juk tai tik akmens gabalas, kuris, kaip pasakoja, buvo naudojamas kaip Majų kalendorius.

Nors jo bičiuliai - Jura Karasevas ir Lena Zuiuzina - nepritaria tokiam jo elgesiui, berniukas užsispiria ir šalia paslaptingų hieroglifų pažymi datą – 2013 m. gegužės 23 d. Jis nė nenutuokia, kuo tai baigsis jam ir šalia stovintiems jo bičiuliams.

Fantastinės apysakos „Majų kalendorius“ herojai Glebas, Lena ir Jurasikas pabunda kitą rytą ir supranta, kad laikas pradėjo eiti atgal – rytojus yra vakar, o poryt teks patirti tai, kas jau buvo išgyventa užvakar. Po gegužės 23 d. seka 22-oji, 21-oji... Iš pradžių viskas atrodo gana šaunu, nes gali perrašyti kontrolinį, išvengti muštynių, į kurias netyčia įsivėlei, ir... negalvodamas išleisti kišenpinigius, nes kitą dieną pinigai vėl bus piniginėje. Tačiau kuo labiau vaikai tolsta nuo gegužės 23 d., tuo gyventi sudėtingiau. Ir vilties grįžti atgal vis mažiau, nes kaip gi nutrinti užrašą, kurį tu padarysi po savaitės!?

Kita vertus, tai ne tik fantastinis pasakojimas apie vaikų nuotykius. Apysakoje daug dėmesio skiriama pačių herojų kasdienybei ir aplinkai, kurioje jie gyvena. Lenos, Glebo ir Jurasiko šeimos skirtingos ir kiekviena turi savų bėdų. Lenos tėtis kalėjime, todėl mergaitė su mama turi rūpintis keturiais mažais broliukais. Kad uždirbtų pinigų, ji kartu su mama plauna laiptines. Tinginys-pirmūnas Jurasikas gedi senelio, kuris mirė nuo širdies smūgio, kai berniukas išėjo žaisti šachmatais. Glebas auga su tėvu, kuris visą laiką leidžia darbe, o vakarais išeina į pasimatymus su gydytoja Vera.

Prieš savaitę prasidėjusia istorija apie atgal tiksintį laiką nepatikės nė vienas suaugęs. Tad kur rasti pagalbą?
Knygos autorė Viktorija Lederman pasakodama istoriją apie atgal besisukantį laiką, pasakoja apie tai, kaip keičiasi vaikų charakteriai, kaip ištikus nelaimei jie ima dalintis savo patirtimi ir jausmais, susidraugauja, ima padėti vienas kitam, tampa atsakingesni ir savarankiški, bando suprasti kitus žmones.

„Majų kalendorius“ – debiutinė rusų rašytojos Viktorijos Lederman knyga. Mokytoja dirbusi moteris jaučia paauglių vidinius išgyvenimus, todėl kuria įtikinamą ir įtraukiančią istoriją. Geriausias „Majų kalendoriaus“ įvertinimas – skaitytojų ir literatūros specialistų simpatijos bei literatūrinės premijos.

Iš rusų kalbos vertė Rytė Janauskaitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu