TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Mano kova 2. Mylintis žmogus

3.7
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 16,41 €
Kaina su kodu: 11,49 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-01-02 Jurgita Tamulevičienė

Puikus, nuostabiai grynas knygos tekstas. Apie smulkiausias, visiškai paprastas kasdienybės detales, tačiau su begale filosofinių apmąstymų apie aplinką, jausmus, kitų autorių kūrybą. Lauksiu kitos dalies!


2023-12-31 16.41 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mano kova 2. Mylintis žmogus" aprašymas

„Mano kova. Mylintis žmogus“ – antroji norvegų rašytojo Karlo Ovės Knausgaardo šešių romanų ciklo „Mano kova“ dalis (pirmoji dalis - "Mano kova. Mirtis šeimoje"), kurioje autorius šokiruojamai atvirai toliau pasakoja savo, artimųjų bei pažįstamų gyvenimą.

Kai kas norvegų autorių Karlą Knausgordą lygina su tokiomis literatūros legendomis kaip Tomas Mannas, Robertas Musilis ar Marcelis Proustas. Visame pasaulyje jį išgarsino šeši ciklo „Mano kova“ romanai. Juose autorius be užuolankų kalba apie asmeninį gyvenimą, šeimą ir draugus. Kiekvienas romanas yra atskira istorija, įsiliejanti į šešių dalių sagą apie žmones, gyvenimą ir mirtį.

Romano „Mano kova. Mylintis žmogus“ epicentre – vyras išgyvenantis vidurio amžiaus krizę. Jis persikelia į Švediją, kur veda savo ilgametę pažįstamą Lindą. Siužeto pagrindą sudaro jųdviejų meilė, tačiau pastaroji neatsiejamai persipina su meile vaikams, tėvams, draugams ir kiekvienam žmogui. Kiekviena maža kasdienybės kova su savimi ir aplinkiniu pasauliu rašytojui tampa kūrybos impulsu. Tai kova, per kurią Knausgaardas mėgina išsilaisvinti ir atsiriboti nuo banalybės.

Kaip ir visos ciklo dalys, „Mano kova. Mylintis žmogus“ tiesmukai ir skrupulingai narsto vieno žmogaus gyvenimą. Romane nelieka vietos nutylėjimams, autorius kalba atvirai, o jo sakoma tiesa ne visada yra maloni ir priimtina. Net santykiai su žmona ir vaikais aprašomi be jokios vidinės cenzūros. Tačiau tas apsinuoginimas, savo sielos užkaborių nagrinėjimas ir suteikia romanui daugiausia žavesio. Pamatinius meilės, ištikimybės, mirties, kūrybiškumo klausimus papildo konkrečios autoriaus gyvenimo detalės.

„Jo pastangos kurti pasakojimą keičiant laiką bei erdvę ir sklandus jo pobūdis primena Prustą – jį Knausgaardas, be abejonės, yra skaitęs. Viso to rezultatas – didžiuosius tėvystės klausimus sprendžiančio ir vidurinio amžiaus krizę išgyvenančio vyro minčių portretas. Jam nevalingai suvokiant, kad antro šanso nėra.“
The Independent

„Knausgaardo raktas į sėkmę – tabu neigimas. Vertindami jo nuoširdumą iš tiesų džiaugiamės tuo, kad jis pasako tai, ką esame linkę nutylėti? <...> Nuoširdumas kyla ir iš paradokso, nusakančio jo pasakojimo pagrindą – norėdamas rašyti, Knausgaardas bando pabėgti nuo savo gyvenimo, bet galiausiai apie tą gyvenimą ir ima rašyti.“
The Telegraph

Iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė


  • Autorius: Karl Ove Knausgard
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 544
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094791864

Kiti taip pat domėjosi


2021-03-01

O kam tas jo gyvenimas įdomus? Prie laiptinės durų tokias pat istorijas gali išgirsti.

2020-01-02

Puikus, nuostabiai grynas knygos tekstas. Apie smulkiausias, visiškai paprastas kasdienybės detales, tačiau su begale filosofinių apmąstymų apie aplinką, jausmus, kitų autorių kūrybą. Lauksiu kitos dalies!

2019-10-06

Tikresnė už patį gyvenimą. Taip kai kurie kritikai apibūdintų Knausgordo kūrybą. Ir turėčiau sutikti. Nepailstamais potėpiais ir meditacijomis apipintas vieno žmogaus gyvenimo pasakojimas, nors ne toks įtraukiantis kaip pirmoje dalyje, vis dėlto puikiai atskleidžia tėvystės, meilės ir šeimos temas. Kiekvienam privalu perskaityti.

Parašykite atsiliepimą apie "Mano kova 2. Mylintis žmogus"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Mano kova 2. Mylintis žmogus", Karl Ove Knausgard. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Karl Ove Knausgard su knyga "Mano kova 2. Mylintis žmogus" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mano kova 2. Mylintis žmogus" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Karl Ove Knausgard. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mano kova 2. Mylintis žmogus" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mano kova 2. Mylintis žmogus" perkama kartu