0

Mano miego ir poilsio metai

  • Nuolaida knygai -21%
Kaina internetu: 11,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (21%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Mano miego ir poilsio metai

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 312
  • ISBN ar kodas: 9786094801259

2021-01-31 11.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Mano miego ir poilsio metai" aprašymas

Knygos „Mano miego ir poilsio metai“ autorė, amerikiečių rašytoja Ottessa Moshfegh išgarsėjo 2016-ais metais, kai jos romanas „Eileen“ buvo įtrauktas į trumpąjį Bookerio premijos sąrašą. Ji pati smarkiai pakurstė tą susidomėjimą, pareikšdama, kad rašydama knygą naudojosi bestselerio „Romanas per 90 dienų“ patarimais, nes norėjo parašyti tekstą, kuris „žmonėms būtų panašus į tuos niekus, kuriuos jie skaito“. Keisčiausia, kad „Eileen“ visiškai neatitiko bestselerių rašymo taisyklių – tai neskubus pasakojimas apie vienišą merginą, dirbančią prižiūrėtoja paauglių kalėjime, nevalyvą ir pykstančią ant viso pasaulio. Nemalonus herojus, bet Ottessa Moshfegh priverčia skaityti apie ją užgniaužus kvapą.

Istorija pasikartoja ir antrame Ottessos Moshfegh romane. Jei reikėtų knygą „Mano miego ir poilsio metai“ aprašyti vienu sakiniu, jis skambėtų taip – tai istorija apie nemalonią, bet labai turtingą Niujorko gyventoją, kuri stengiasi penkiolika mėnesių nieko neveikti, tik – miegoti ir kaulyti receptų vaistams, kurie padėtų dar daugiau miegoti. Visas veiksmas prasideda 2000-ųjų birželį ir nesunku paskaičiuoti, kada įvyks kulminacija (tai, beje, yra ženklas skaitytojui, kad romano siužetas nėra mieguistas).

Na, bet vis tik reikia pripažinti, kad pagrindinis romano „Mano miego ir poilsio metai“ siužeto variklis yra ne įvykiai, o įniršis ir sarkazmas. Nusprendusi užmigti, romano herojė aprauda savo neseniai mirusius tėvus, jos vieninteliai santykiai su pasipūtusiu japiu paremti paklusnumu ir niekinimu, o jos vienintelė draugė, bulimija serganti Riva, pavydi jai grožio ir paveldėto turto. Ji dirba šiuolaikinio meno galerijoje, kur parduodamos šuniukų iškamšos, o jos psichoterapeutė patologiškai nemoka klausytis ir nesustabdomai rašo receptus migdomiesiems vaistams.

„Mano miego ir poilsio metai“ – pasakojimas apie tykaus įtūžio apimtą keistuolę, kuri brenda per vaistų sukeltą miglą, kol ima suprasti – susvetimėjimas gali būti ne tik priimtinas, bet ir būtinas.

Kai kurie kritikai romano heroję vadina privilegijuotų, dykinėjančių moterų karikatūra, kiti ją laiko feministe, nusprendusia geriau pramiegoti gyvenimą, nei ko nors imtis, tačiau visi sutaria: tai viena įdomiausių protagonisčių šiuolaikinėje literatūroje.

Ottessa Moshfegh (Otesa Mošfeg) – drąsi, įžūli, ekscentriška JAV rašytoja. Debiutavo romanu „Eileen“, kuris buvo nominuotas „Man Booker“ premijai ir laimėjo „PEN/Hemingway“ vardo prizą. Antrasis romanas „Mano miego ir poilsio metai“ išsyk tapo „The New York Times“ bestseleriu.
Rašytoja tartum su malonumu viešai menkina savo gerbėjus ir pripažinimą. Savo knygų esmę ji nusako palyginimu: „Lyg matytum žlungančią Kate Moss“ ir atvirai rėžia apie savo talentą: „Aš neketinu pilstyti kapučino. Aš – suknistai geniali!“

Iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė

Parašykite atsiliepimą apie "Mano miego ir poilsio metai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Mano miego ir poilsio metai, kurią skaitytojams dovanoja Ottessa Moshfegh. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ottessa Moshfegh su knyga Mano miego ir poilsio metai jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Mano miego ir poilsio metai patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ottessa Moshfegh. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Mano miego ir poilsio metai palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Mano miego ir poilsio metai" perkama kartu