0

Pirkėjų atsiliepimai

Mano šeima europiečiai

Kaina: 9,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-08-31 9.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mano šeima europiečiai" aprašymas

Švedų žurnalistės Karin Bojs knyga „Mano šeima europiečiai“ sužavės visus besidominčius genealogija. Tai įdomi Europos ir jos tautų istorija, kuri papasakota per genetinį palikimą bei pasitelkus naujausius archeologinius radinius.

Karin Bojs savo šeimos mažumą ypač aštriai suvokė per savo mamos laidotuves. Ji nepažinojo net senelių, o tuo labiau nieko nežinojo apie dar ankstesnes kartas. Gedėdama mamos autorė nusprendė pasidaryti DNR tyrimus ir tokiu būdu daugiau sužinoti apie save, šeimos ryšius ir santykius su visuomene. Ji itin gilinosi į savo DNR sekos nustatymo procesą taip tapdama savotiško eksperimento dalimi. Stebėtina, bet autorė sugebėjo atsekti savo šeimos liniją iki priešistorinių laikų.

Tyrimo metu autorė bendravo su dešimtimis mokslininkų, dirbančių genetinių tyrimų srityje. Autorės pasakojimas apima visą Europą, knygoje kalbama apie centrinės Vokietijos neandartaliečius, Prancūzijoje gyvenusius senovės žmones. Autorė aplankė senovinius išpieštus urvus, kai suprato, kad tiesioginiai jos protėviai gyveno toje vietovėje. Taip pat rašytojos DNR analizė atskleidė, kad jos genome yra samių genetinė medžiaga.

„Mano šeima europiečiai“ nėra knyga vien tik apie autorės giminės liniją. Tai Europos tautų istorija. Šiuolaikinės technologijos ir nauji metodai leidžia atsekti savo protėvių kilmę. Autorė teigia, kad DNR gali padėti suprasti ankstesnių kartų patirtis bei paveldėtus tokius dalykus, kaip identitetas ar sveikata. Knyga vaizdžiai parodo, kaip pasitelkus mokslą galima atskleisti įdomias žinias. Pvz., sužinoti, kada rastos seniausios adatos ar pirmą kartą išvirtas alus. Taip pat rašytoja paliečia ir etines genetinių tyrimų temas.

Karin Bojs gimė 1954-tais metais, Švedijoje. Gotenburgo universitete ji studijavo žurnalistiką. Autorė daugiausiai rašo mokslo tema ir ne vienus metus dirbo Švedijos leidinio „Dagens Nyheter“ mokslo skilties redaktore. Žurnalistė parašė keturias mokslo populiarinimo knygas. Geriausiai skaitytojų ir kritikų įvertinta – „Mano šeima europiečiai“. Už šią knygą Karin Bojs 2015-tais metais gavo prestižinį Švedijos literatūrinį apdovanojimą – Augusto premiją.
Karin Bojs gyvena Stokholme, gražioje vietoje su vaizdu į ežerą, tačiau labiausiai mėgsta leisti laiką sodyboje, kur augina bites, gamina sidrą ir prižiūri orchidėjų pievą.

Iš švedų kalbos vertė Elena Kosaitė-ČypienėKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Mano šeima europiečiai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Karin Bojs pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Mano šeima europiečiai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Mano šeima europiečiai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Mano šeima europiečiai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Mano šeima europiečiai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Karin Bojs tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Mano šeima europiečiai" perkama kartu