0

Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą

Kaina internetu: 13,29 €
Kaina knygyne: 14,79 €*
Sutaupote: 1.50 € (11%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą


2020-09-30 13.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą" aprašymas

Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus (1595-1640) laidotuvių pamokslas "Maršalo lazda" ("Laska marszalkowska"), išleistas 1635 m. Vilniaus akademijos spaustuvėje, yra vienintelis išlikęs šio autoriaus pamokslas lenkų kalba. Nors Lietuvos ir Lenkijos tyrėjai Maršalo lazdą įvertino kaip puikų Baroko retorikos ir pamokslo žanro pavyzdį, jis nėra sulaukęs nei kritinio leidimo, nei vertimo į lietuvių kalbą.
Ši knyga yra pirmoji Sarbievijaus pamokslo publikacija, kurią sudaro vertimas į lietuvių kalbą su komentarais, pamokslo faksimilė ir įžanginis straipsnis. Sarbievijaus "Maršalo lazdos" vertimui į lietuvių kalbą ir jo faksimilei iš šešių Lietuvos bibliotekose saugomų 1635 m. leidimo egzempliorių pasirinktas Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių skyriuje esantis pamokslas. Jis įrištas kartu su penkiolika įvairių autorių veikalų, daugiausia laidotuvių pamokslų. Prieš patekdamas į Vilniaus universitetą (apie tai liudija Vilniaus viešosios bibliotekos lipdė), konvoliutas priklausė Gardino dominikonų vienuolynui.
Sudarytoja Viktorija Vaitkevičiūtė

Iš lenkų kalbos vertė Eugenija Ulčianaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: LDK istorija (XIII a. - 1795 m.)

Motiejus Kazimieras Sarbievijus parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Motiejus Kazimieras Sarbievijus tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Maršalo lazda parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą" perkama kartu