⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Marti

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-07-04 Elena

Apsakymuose vaizduojama to meto buitis ir kasdienybė, dažniausiai nuskriaustos ir užguitos moters gyvenimas. Lietuvių klasika. Labai patiko knygos formatas, nedidelė, mažai vietos užimanti knyga labai patogi kelionėse, galima labai produktyviai praleisti laiką.


Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 4.49 SoldOut

Knygos "Marti" aprašymas

Šioje knygoje "Marti" rasite 3 garsiausius Žemaitės apsakymus: „Marti“, „Petras Kurmelis“ ir „Sutkai“. Šie apsakymai sudaro ne tik ciklą “Laimė nutekėjimo”, bet ir žymi Žemaitės kūrybos centrą.

Kartą perskaičiusi kaimynų sūnaus Poviliuko atneštą lietuviško žurnalo „Auszra“ numerį, beveik penkiasdešimtmetė moteris išrėžė: „Didelė čia kupeta! Juk aš mokėčiau taip parašyti!“ Ir netrukus ant prasto popieriaus lenkiškomis raidėmis sudėliojo savo pirmąjį kūrinį „Rudens vakaras“, kuris buvo išspausdintas „Tikrajame Lietuvos ūkininkų kalendoriuje 1895 metams“. Po rašiniu ji išvydo Žemaitės pseudonimą, kuris vėliau puikavosi po daugybe autorės kūrinių.

Šviesos spindulys tamsos karalystėje – tokia yra Žemaitės Katrė pasakojime „Marti“, tokia ir pati rašytoja – drąsi, talentinga, išdrįsusi mesti iššūkį pasenusioms tradicijoms ir tamsai.

175-ųjų Žemaitės gimimo metinių proga Mažosios klasikos knygelėje išleidžiami rinktiniai apsakymai, kurie realistiškai atspindi dramatišką XIX a. Lietuvos kaimo žmonių gyvenimą.

Žemaitė savo apsakymuose vaizduoja lietuvių valstiečių kasdienybę, vaizdžiai perteikia ne tik juos supančią gamtą, bet ir tipinius XIX a. žmonių paveikslus, papročius ir buitį. Pagrindinė Žemaitės apsakymų tema – moteris ir jos gyvenimas, neretai sunkus ir net tragiškas.

Žemaitės apsakymuose bene pagrindinis tragedijos kaltininkas – pinigai ir begalinis jų troškimas, skurdas ir nedarnūs santykiai. Santuokos dėl kraičio, o ne iš meilės yra dažniausios. Apsakymuose atsiskleidžia visas bendražmogiškų situacijų spektras: laimės troškimas, sunkūs pasirinkimai bei apsisprendimai ne dėl savęs, o dėl kitų, kantrus susitaikymas arba noras priešintis, persekiojantis kaltės jausmas, neištaisomos klaidos.

Ypatingi Žemaitės apsakymuose – dialogai, kiekvienas herojus turi savo unikalią kalbą (Vingių Jonui būdingas priežodis „taigi taigi kaipgis“, Petrui Kurmeliui „pamatysma toliau…“), per kurią išreiškiamas herojaus charakteris.

Žemaitės (tikrasis vardas Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, 1845-1921 m.) kūryboje labai gerai atsispindi laikmečio, kuomet ji gyveno ir kūrė, istoriniai įvykiai, socialiniai pokyčiai.
Lietuvių literatūros klasike vadinama Žemaitė buvo daugiau nei rašytoja – ji kovojo už moterų teises, žadino jų bendrystę, sąmoningumą, buvo įdomi ir įvairialypė asmenybė. Žemaitės kūryba žymi lietuviškos grožinės prozos pradžią, o šiuo metu Žemaitė išgyvena atgimimą, mat jos kūrybą atranda smalsi jaunoji karta.Kiti taip pat domėjosi


2021-07-04

Apsakymuose vaizduojama to meto buitis ir kasdienybė, dažniausiai nuskriaustos ir užguitos moters gyvenimas. Lietuvių klasika. Labai patiko knygos formatas, nedidelė, mažai vietos užimanti knyga labai patogi kelionėse, galima labai produktyviai praleisti laiką.

Parašykite atsiliepimą apie "Marti"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Marti", Žemaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Žemaitė su knyga "Marti" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Marti" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Žemaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Marti" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Marti" perkama kartu