0

Mąstymas ir stebėjimas

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Mąstymas ir stebėjimas

  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 172
  • ISBN ar kodas: 978609444233

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Mąstymas ir stebėjimas" aprašymas

„Mąstymas ir stebėjimas“ – nelengvai skaitoma filosofinė knyga. Joje žinomas rusų filosofas, kultūrologas ir budologas Aleksandras Piatigorskis keturių paskaitų forma pristato skaitytojui savo vadinamąją „observacinę filosofiją“.


Knygoje „Mąstymas ir stebėjimas“ atsiskleidžia individuali Piatigorskio filosofija, kuri yra "nekonkreti, spontaniška, aktyvi ir provokuojanti". Pasak jo, žmogaus sąmonė priklauso nuo materialių ir dvasinių objektų
apmąstymo, bet ne nuo pačių objektų. Todėl mūsų sąmoningumas
priklausomas nuo to, kaip mes stebime. Piatigorskis „mąsto apie mąstymą“
ir vysto savo "stebėjimo" filosofiją.

Knygai pasirinkta labai neįprasta forma - keturios observacinės
filosofijos paskaitos. Puikiais pedagoginiais gebėjimais garsėjęs
mąstytojas kreipiasi į skaitytoją kaip į klausytoją. 

Ši knyga laikoma vėlyvaja Piatigorskio filosofine programa.

Aleksandrą Piatigorskį domino rytų kultūra, budistinės ir induistinės filosofijos principai, šių kraštų istorija. Autorius paliko labai įvairų literatūrinį palikimą – nuo mokslinių monografijų ir straipsnių iki grožinių romanų ir esė. Britų laikraštis The Guardian yra pavadinęs Piatigorskį „žmogumi, kuris laikomas vienu žymiausių šimtmečio mąstytoju ir garsiausiu Rusijos filosofu.“

Vos pasirodžiusi knyga „Mąstymas ir stebėjimas“ sulaukė didelio
susidomėjimo ir buvo nedelsiant parduota. Lietuvių skaitytojui knyga
pristatoma pirmą kartą.


Maskvoje gimęs Aleksandras Piatigorskis šiame mieste 1951 m. baigė filosofijos studijas ir išvyko mokyti istorijos į Stalingradą. Grįžęs į Maskvą įsidarbino Rytų studijų institute. Kartu su Jurijumi Lotmanu ir kitais, Piatigorskis laikomas vienu iš Tartu-Maskvos semiotikos mokyklos įkūrėjų. Pasakojama, kad bijodami KGB persekiojimo dėl pažiūrų susirinkę bendraminčiai su kitais instituto indologais, jautriomis temomis ginčydavosi sanskrito kalba. 1974 m. filosofas paliko Sovietų Sąjungą ir iškeliavo į Londoną. Nors pradžia buvo sunki, jis ilgainiui įsitvirtino šalyje, susipažino su tokiais mąstytojais kaip Isaiah Berlinas ir Leszekas Kołakowskis, o galiausiai buvo pakviestas skaityti paskaitų Oksfordo universitete. Isaiah Berlinas kažkada yra pasakęs: „Piatigorskis paprasčiausiai genijus.“ Įdomu tai, kad pats rusų mąstytojas nelaikė savęs disidentu – emigranto dalią jis pasirinko dėl nuobodulio ir jausmo, kad SSRS kažko trūksta.


„Man yra tik vienas teisingumo kriterijus, suformuluotas, beje, ne mano paties, o vieno didžiausių XX a. fizikų Ričardo Feinmano. Jis sakė, pirmiausia ir svarbiausia, kad būtų įdomu. O jau tik paskui reikia-nereikia, kvepia Nobeliu ar nekvepia. Turi būti įdomu!“
, – savo veiklos, mąstymo ir gyvenimo principus pristato Aleksandras Piatigorskis.


Lietuvių kalba taip pat išleistos A. Piatigorskio knygos „Vieno skersgatvio filosofija“, „Įvadas į budizmo filosofijos studijas“ ir „Prisiminsi keistą žmogų“.


Iš rusų kalbos vertė Algirdas Kugevičius

Parašykite atsiliepimą apie "Mąstymas ir stebėjimas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Filosofija

Aleksandr Piatigorskij parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Mąstymas ir stebėjimas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Mąstymas ir stebėjimas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Mąstymas ir stebėjimas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Mąstymas ir stebėjimas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aleksandr Piatigorskij tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Mąstymas ir stebėjimas" perkama kartu