⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Matematikos istorijos skiautiniai

Kaina: 19,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 19.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Matematikos istorijos skiautiniai" aprašymas

Žmonės mėgsta istorijas. Sakoma, kad istorijos pažinimas padeda išvengti klaidų. Istorijų skaitymas yra panašus į sporto varžybų stebėjimą iš tribūnos. Ne tu lieji prakaitą, ne tu nuvargsti, bet kartais kažkodėl sušunki: „Mes laimėjom!“ Ar ne geriau pačiam kur nors dalyvauti?
Yra toks vienas sportas, kuriame žiūrovų iš viso nėra. Tai matematika. Jeigu galima grožėtis, kaip tvieskia fizikų paleistas spindulys, tai žiūrėti į matematikos teoremą nėra prasmės. Jeigu pats nesi nors kiek tos teoremos dalyvis.
Su matematikos istorija – tas pats. Kai supranti, kokius klausimus kėlė, kokius uždavinius sprendė praeities matematikai – dalyvauji. Kai suvoki kažkada jiems švystelėjusią mintį – ji jau tavo.
Visur nepabūsi, visko nesuprasi. Todėl ir pavadinau šią knygą ne matematikos istorija, bet matematikos istorijos skiautiniais. Kas ją skaitys, matyt, ir iš tų skiautinių susiųs savo pažinimo vėliavą.
Beje, tiems, kas nežino, – matematikai irgi žmonės. Kitaip tariant gyvena, džiaugiasi ar kenčia, nori būti tinkamai įvertinti, bet ne visiems tai pavyksta. O pomirtine šlovė – nežinau ar šildo. Todėl matematikos žinių skiautinius sumezgiau su jų gyvenimų, likimų skiautiniais. Gal kas atsirinks vien pastaruosius.

Vis dėlto įsivaizduoju, kad ne vienas, pavartęs šios knygos puslapius, atidės ją į šalį. Nes joje yra ir brėžinių, ir formulių. Labai atsiprašau, tačiau aš galvojau ir apie tuos, kurie atidėtų knygą apie matematiką į šalį, pamatę, kad joje iš viso nėra nei brėžinių, nei formulių.
Formulė yra matematinės minties paveikslas. Bet jeigu formulės kelia nerimą, duosiu patarimą – žvelkite į jas kaip į kalnus. Juk ir kalnų nesuprantate: nei iš kokių uolienų jie sudaryti, nei kas jų gelmėse slypi, bet žiūrite ir grožitės jų neprieinamomis formomis.Pažadu, kad visiškai nesuprantamų formulių knygos puslapiuose nebus. O ar priimti mano pratarmės žodžius už gryną pinigą – Jums spręsti.

Vilius Stakėnas


  • Autorius: Vilius Stakėnas
  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 480
  • Formatas: 17x25, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986343233

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Matematikos istorijos skiautiniai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Vilius Stakėnas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Matematikos istorijos skiautiniai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Matematikos istorijos skiautiniai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Matematikos istorijos skiautiniai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Matematikos istorijos skiautiniai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vilius Stakėnas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Matematikos istorijos skiautiniai" perkama kartu