0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Medžių istorija

Kaina internetu: 24,99 €
Kaina knygyne: 28,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (14%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-11-30 24.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Medžių istorija" aprašymas

Amerikiečių rašytojo Richard Powers romanas „Medžių istorija“ 2019-tai metais buvo apdovanotas Pulicerio premija, o 2018-tais metais pateko į trumpąjį „Man Booker“ apdovanojimų sąrašą. „Medžių istorija“ – aistringai papasakotas aplinkosaugos romanas apie gyvų organizmų vietą pasaulyje.

Šalia mūsų yra pasaulis – didžiulis, lėtas, labai protingas ir mums beveik nematomas.

Knygoje sutiksime devynis veikėjus, kurie atsitiktiniais keliais susiburs ir susivienys dėl vieno tikslo – išgelbėti kirsti ruošiamą seną mišką. Romanas prasideda trumpais apsakymais, kuriose pristatomas kiekvieno personažo gyvenimo portretas. Šios istorijos puikiai parašytos ir iš karto geba prikaustyti dėmesį. To paties tikslo vedini herojai yra labai skirtingi: nuo mokslus metusios merginos iki profesorės bei psichologo.

Per visą knygos siužetą keliauja mintis, kad žmonėms yra sunku susitapatinti su augalais, todėl sunkiai suvokiame jų svarbą pasaulio ekologijoje. Gamtos temomis besidomintys skaitytojai ras sąsajų su garsiu Peter Wohlleben kūriniu „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Tiesa, pastarasis yra daugiau mokslinis pasakojimas, tuo tarpu „Medžių istorija“ įvilkta į paprastesnį grožinės literatūros drabužį.

Richard Powers romanas „Medžių istorija“ yra ne vienerius metus besidriekiantis epas, kuris pasakoja apie aktyvistų gyvenimą, apie tai, kaip bejėgiškumas priveda prie smurto, kaip greitai tik gero norintis žmogus, pasirinkęs netinkamas priemones, gauna teroristo etiketę.

Autorius knygą rašė gyvendamas miškuose. Dėstydamas Stanfordo universitete jis pirmą kartą pamatė raudonmedžius, kurie ir įkvėpė jį šiai istorijai. „Medžių istorija“ yra dvyliktas rašytojo romanas, kituose kūriniuose nemažai kalbama apie mokslo ir technologijų įtaką pasaulyje.

„Kvapą gniaužiantis!“
Barbara Kingsolver, „New York Times“

„Powers'as negali parašyti neįdomios knygos“
Margaret Atwood, rašytoja

„Tai - šedevras“
Tim Winton, australų autorius

„Skaityti romaną, kurio kontekstas platesnis nei žmogaus gyvenimas, yra kažkas nuostabaus“
Benjamin Markovits, „The Guardian“

Autorius Richard Powers gimė 1957 metais, Ilinojaus valstijoje, JAV. Jis buvo ketvirtas vaikas iš penkių. Kai autoriui sukako vienuolika metų, šeima persikėlė į Tailandą, kur jo tėvas dėstė Tarptautinėje Bankoko Mokykloje. Gyvendamas už JAV ribų R. Powers atrado gabumų muzikai, taip pat tapo aistringu skaitytoju. Į JAV šeima grįžo, kai autoriui buvo 16 metų. Po mokyklos jis mokslus tęsė Ilinojaus universitete Urbanoje-Šampeinėje, kur įstojo studijuoti fizikos, bet jau pirmąjį semestrą studijas pakeitė į anglų literatūrą. Debiutinę knygą parašė 1985 metais. Visuose savo kūriniuose rašytojas kelia šiandien itin aktualius klausimus.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Venskevičiūtė


  • 2019 metų Pulitzerio premija
  • 2020 metų verstinės knygos rinkimų nugalėtoja

  • Autorius: Richard Powers
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 624
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090140567

Parašykite atsiliepimą apie "Medžių istorija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Medžių istorija", kurią skaitytojams dovanoja Richard Powers. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Richard Powers su knyga "Medžių istorija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Medžių istorija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Richard Powers. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Medžių istorija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Medžių istorija" perkama kartu