0

Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova

Knygą turime sandėlyje
Informacija

Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova

  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • ISBN ar kodas: 9786099565774

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova" aprašymas

Ana Achmatova (1898-1966) - rusų poetė, rašytoja, literatūrologė, literatūros kritikė, vertėja. Ji, kaip klasikė, pripažinta dar 1920 m., bet buvo tildoma, genama ir cenzūruojama. Daugelis jos kūrinių nebuvo publikuojami ne tik jai gyvai esant, bet ir daugiau kaip du dešimtmečius po jos mirties.
Amadėjus Modiljanis (1884-1920) - žydų kilmės modernizmo Italijos tapytojas ir skulptorius, dirbęs Prancūzijoje. Su Ana Achmatova jis susipažino 1910 m., kai poetė lankėsi Paryžiuje. Sklando legenda apie karštą menininkų simpatiją ir meilę vienas kitam.

„Meilė auštant" - tai poetiška istorija apie jų meilę. Jiedu susitiko vos kelis kartus. Abu tuo metu buvo nelabai žinomi: ji jau rašė eiles, bet dar niekur nebuvojų paskelbusiais piešė praeivių portretus, bandydamas išgyventi, ir kraustėsi iš vieno buto į kitą. Apie jųdviejų aistrą išlikę nedaug liudijimų: keli Amadėjaus piešti Anos portretai, jos skulptūra ir Anos užrašai.

"Aš niekados nepozavau Modiljaniui. Niekados. Niekados tarp mūsų net nebuvo tokios kalbos. Niekados nebuvau nei jo įkvėpėja, nei jo mūza. Tai - menininkų, neturinčių tvirto stuburo, išmonės. Vyrų išmonės, kad išsigintų moters įtakos. Jį gaubė vienatvė ir, manau, todėl, kad, kitaip nei draugai, ir Pikasas taip pat, jis nenorėjo dresuoti moterų. Jam, skirtingai nuo daugelio vyrų, panieka ir geismas buvo nesuderinami. Vyrai sako mylintys moteris, iš tikrųjų jiems patinka jas pavergti. Mylėti moteris gali bet koks vyras, mylėti konkrečią moterį, mylėti kaip lygiavertę - štai kas yra meilė, tai sunku. Lygiavertė. Būtent tokia aš jam ir buvau, toks jis ir man buvo. Lygiaverčiai, netgi laukdami."
Ana Achmatova

Iš anglų kalbos vertė Asta Bieliauskaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros memuarai

Elisabeth Barille parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Elisabeth Barille tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova" perkama kartu