⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova

Kaina: 2,59 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 2.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova" aprašymas

Ana Achmatova (1898-1966) - rusų poetė, rašytoja, literatūrologė, literatūros kritikė, vertėja. Ji, kaip klasikė, pripažinta dar 1920 m., bet buvo tildoma, genama ir cenzūruojama. Daugelis jos kūrinių nebuvo publikuojami ne tik jai gyvai esant, bet ir daugiau kaip du dešimtmečius po jos mirties.
Amadėjus Modiljanis (1884-1920) - žydų kilmės modernizmo Italijos tapytojas ir skulptorius, dirbęs Prancūzijoje. Su Ana Achmatova jis susipažino 1910 m., kai poetė lankėsi Paryžiuje. Sklando legenda apie karštą menininkų simpatiją ir meilę vienas kitam.

„Meilė auštant" - tai poetiška istorija apie jų meilę. Jiedu susitiko vos kelis kartus. Abu tuo metu buvo nelabai žinomi: ji jau rašė eiles, bet dar niekur nebuvojų paskelbusiais piešė praeivių portretus, bandydamas išgyventi, ir kraustėsi iš vieno buto į kitą. Apie jųdviejų aistrą išlikę nedaug liudijimų: keli Amadėjaus piešti Anos portretai, jos skulptūra ir Anos užrašai.

"Aš niekados nepozavau Modiljaniui. Niekados. Niekados tarp mūsų net nebuvo tokios kalbos. Niekados nebuvau nei jo įkvėpėja, nei jo mūza. Tai - menininkų, neturinčių tvirto stuburo, išmonės. Vyrų išmonės, kad išsigintų moters įtakos. Jį gaubė vienatvė ir, manau, todėl, kad, kitaip nei draugai, ir Pikasas taip pat, jis nenorėjo dresuoti moterų. Jam, skirtingai nuo daugelio vyrų, panieka ir geismas buvo nesuderinami. Vyrai sako mylintys moteris, iš tikrųjų jiems patinka jas pavergti. Mylėti moteris gali bet koks vyras, mylėti konkrečią moterį, mylėti kaip lygiavertę - štai kas yra meilė, tai sunku. Lygiavertė. Būtent tokia aš jam ir buvau, toks jis ir man buvo. Lygiaverčiai, netgi laukdami."
Ana Achmatova

Iš anglų kalbos vertė Asta Bieliauskaitė


  • Autorius: Elisabeth Barille
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099565774

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Literatūros memuarai

Elisabeth Barille pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Elisabeth Barille tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Meilė auštant. Amadėjus Modiljanis ir Ana Achmatova" perkama kartu