⭐ -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SKAITOM

0

Pirkėjų atsiliepimai

Meilės ir santuokos magija

Kaina: 9,39 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 9.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Meilės ir santuokos magija" aprašymas

PRATARMĖ

Šios knygutės pavadinime esantis žodis meilė žmonių vartojamas daugeliu reikšmių. Jis tariamas kalbant apie žmogaus santykį su tėvyne, su savo gimtine, tėvais, giminėmis, su tam tikro etnoso žmonėmis ar šiaip su dideliais ir mažais Žemės gyventojais. Mylimais kalbėtojai vadina ne tik dvasiškai artimus draugus, bet ir asmeniškai nepažįstamus pagarbos vertus amžininkus ar net iškilias asmenybes, su kuriomis jie prasilenkė laike. Vieni taria: „Aš myliu jūrą", kiti prisipažįsta mylį upę, su kuria pasikalba kaip su seseria, ar medį, prie kurio prisiglaudžia kaip prie brolio. Dzūkijos lietuviai žodį myliu vartoja kalbėdami apie jiems labai skanų maistą, greitą važiavimą ir kitus dalykus, kuriuos kiti lietuviai mėgsta.

Šiais ir kitais mūsų nepaminėtais atvejais žodžiai meilė, mylėti vartojami, kai visiškai nesvarbi kalbančiojo lytis ar jo ir apibūdinamo asmens lyčių skirtumas. Tačiau šioje knygelėje skelbiami tekstai, kuriuose kalbama apie vaikino ir merginos / vyro ir moters meilę - pačios gamtos sukurtą skirtingų lyčių žmonių trauką vieną prie kito ir pagaliau - jų santykiavimą siekiant pratęsti gyvybę Žemėje.

Lietuvių ir kitų Europos tautų folkloro medžiagos rinkėjai užfiksavo meilės magijos veiksmų ir su jais susijusių trumpų formulių. Gana ilgų ir meniškų tekstų iki XX a. ir net iki XXI a. išsaugota rytų slavų (rusų, baltarusių, ukrainiečių) sakytinėse tradicijose. Paskelbti keli šios paskirties čekų užkalbėjimai.

Šioje knygelėje skelbiame iš rytų slavų (rusų, baltarusių, ukrainiečių) ir čekų užkalbėjimų leidinių atrinktų 204 tekstų vertimus. Kai leidiniuose esama duomenų apie teksto šaltinį, kūrinio užrašymo laiką ir vietą, po vertimu tai nurodoma.

Knygelę pirmiausia skiriame jaunimui. Norime, kad vaikinai ir merginos sužinotų, kaip nuo senų senovės iki pastarųjų amžių svajota patirti ir visą gyvenimą išsaugoti meilės jausmą, kaip laukta savo skirtojo, kaip gražiai apie tai kalbėta. Senovėje tikėta, kad šie užkalbėjimai padeda sužadinti ar „atšaldyti" kito asmens meilės jausmą, tačiau užrašyta labai nedaug pasakojimų apie sėkmingai „pridžioivintus" vyrus ar žmonas. Ko gero, magiškus žodžius pasakę ir veiksmus atlikę vaikinai ar merginos labiau pasitikėdavo savimi ir drąsiau siekdavo išrinktosios ar išrinktojo meilės kitais būdais. Jeigu senovinę meilės magiją panaudotų ir šių laikų jauni žmonės, vargu ar be kitokių pastangų jie savo tikslą pasiektų.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Meilės ir santuokos magija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie etnografiją

Bronislava Kerbelytė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Meilės ir santuokos magija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Meilės ir santuokos magija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Meilės ir santuokos magija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Meilės ir santuokos magija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Bronislava Kerbelytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Meilės ir santuokos magija" perkama kartu