0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais

  • Nuolaida knygai -85%
Kaina internetu: 0,99 €
Kaina knygyne: 6,59 €*
Sutaupote: 5.60 € (85%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais


2021-06-30 0.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais" aprašymas

Romane „Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais" autorė gvildena keturių veikėjų, našlaičių, gyvenimo peripetijas nuo vaikystės iki senatvės, jų materialinę ir psichologinę kovą už savo būvį sudėtingame XX amžiuje.

Našlaičių gyvenimo sąlygos brendimo laikotarpiu turėjo įtakos charakterio formavimuisi, kuris ir lėmė jų likimą, sudėtingą žmogaus egzistenciją epochos lūžių metais, aplinkinių žmonių tarpusavio santykius. Vaizdžiai pasakojama per veikėjų likimus pateikiant gyvus pavyzdžius: kas atsitinka, kai žmogus nejučiomis, niekieno neperspėtas, nežinodamas savųjų ydų klastos, pasiduoda savimeilės, išdidumo žabangoms. Netekę vaikystėje artimųjų, negavę suaugusiųjų nuoširdaus patarimo, jie įklimpsta ir paskui save traukia į tą klampynę ir labai mylimus artimuosius, juos kankina ir patys kartu kentėdami.

Ne veltui liaudis byloja: „Vienišą medelį visi vėjai drasko".

Skaudžios Edvardo gyvenimo pamokos jį ir artimuosius verčia kentėti. Jo sesers Onelės palaidas gyvenimas, nederamas elgesys - nedalyvavimas artimųjų laidotuvėse, jai pačiai mirus, paradoksaliai atsigręžia prieš velionę: artimieji gavo telegramas su žinia apie jos mirtį praslinkus keturioms dienoms po jos laidotuvių...

Žmogų pažinsi tik tada, kai pažinsi jo šeimą, sužinosi terpę, kurioje augo, vystėsi, brendo. Šiais laikais ypač turėtų būti budrios moterys.

IŠTRAUKA

Laukuose prinokusios varpos sviro, laukdamos pjovėjų ir rišėjų, todėl Emilija, savaitėlę pasilepinusi, išėjo į lauką rišti rugių, nes Jonukui šis darbas nenoriai paklūsta, o javapjūtė nelaukia. Skaudėjo, gėlė juosmenį, bet ji nesiskundė, tik kartkartėmis išsitiesdavo ant surišto pėdo, pailsindavo juosmenį.

Jonukas pats pėdas sunešiojo, sustatė į gubas – žmonai draudė kilnoti. Nors darbai atimdavo daugiausiai laiko, bet sutuoktiniai laimingi vakarais nepasidalindavo dukryte. Dienos darbų nuovargis nuslinkdavo, užleisdamas vietą džiaugsmui, kūdikio krykštavimui.

Pasibaigus javapjūtei, sumažėjus laukuose darbų, Joną ėmė stebinti žmona pasikeitusiu elgesiu: kas vakarą lovoje šalia jo atsiguldavo aistringa, meilės vilionių pilna naujoji Emilija, padovanojusi dukrytę, kurią pakrikštijo Genutės vardu. Tos audringos aistros kupinos naktys, dar tvirčiau suvienijusios ištikimas dviejų mylinčių žmonių širdis, pripildė ir jų dienas naujo džiaugsmo ir suartėjimo laukimo.

Bėgo mėnesiai, pripildyti kūdikio krykštavimo. Džiugino pirmieji ištarti žodžiai, pirmieji žengti žingsneliai. Dienos ir naktys susivijo į didelį laimės kamuolį ir nepastebimai prabėgo džiaugsmingi dveji metai… Vieną vakarą Jonukas, bučiuodamas žmoną, sušnabždėjo:

– Mieloji, tu turi gražią mėlynakę užvadėlę, o tėtis norėtų, kad tu ir jam padovanotum užvadėlį. Ar sutinki?

– Šelmi tu mano, žinoma, kad sutinku. Ar dar reikia klausti? Matydami, kokius stebuklus padarė dukrytė su mano kūnu, argi mes nesidžiaugėme visus tuos metus? Dieve, aš vėl būsiu storuliukė, lepūnėlė, o jūs visi tupinėsit apie mane, – smagiai nusijuokusi apvijo rankomis ir kojomis vyro kūną…

Gegužės žiedais išdabinta gamta, gaivus vėjelis, įsliuogęs pro langą į sutuoktinių lovą, vėsino jų įkaitusius kūnus, įprasminusius savo jausmus į paslaptingą jųdviejų svajonę – sūnaus laukimą.

Lėtai lingavo vasara, nešina įvairiausių darbų pilna kraite – tik suspėk, žmogau, juos nudirbti! Emilija džiaugėsi, kad gimdys žiemą, ir jai nereikės taip vargti, kai gimė dukrytė per pačią javapjūtę. Sutuoktiniai petys į petį dirbo visus rudens darbus laukuose, daržuose, o vakarais laimingi svajojo, mylėjosi, nes mažoji jiems netrukdė: globojama močiutės, įprato gyventi ir miegoti pas ją, tai juokaudavo, kad jie kaip ir nebeturi dukrytės ir pirks sau kitą vaikelį. Jie labai džiaugėsi tėvelių jiems teikiama pagalba. Rodos, vos kruta, o nauda didelė – žodeliu patars, tik mokėk išgirsti juos ir paklusti patarimui. Oi, daug senoliai šeimai teikia ramybės, šilumos!Parašykite atsiliepimą apie "Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais, kurią skaitytojams dovanoja Genovaitė Savičiūtė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Genovaitė Savičiūtė su knyga Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Genovaitė Savičiūtė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Meilės ir ugnies parklupdyti. Likimo takais" perkama kartu