0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mėlynojo banginio širdis

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -82%
Kaina internetu: 1,29 €
Kaina knygyne: 6,99 €*
Sutaupote: 5.70 € (82%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2016-11-29 Antanas

Puiki poezija, gilios įžvalgos


2021-10-31 1.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mėlynojo banginio širdis" aprašymas

Leidyklos skelbtame pirmosios poezijos knygos konkurse Dovilės Bagdonaitės knyga "Mėlynojo banginio širdis" laimėjo pirmąją vietą.

Autorė atvira šių dienų visuomenės pokyčiams. Temos įvairios – menas, jausmai, kūnas, savasties paieškos, aplinkos atspindžiai. Ginama meno autonomija, individualumas, masinių stereotipų atsisakymas. Visumos trauka, asociatyvus mąstymas susieja skirtingus reiškinius, randasi netikėtos jungtys, paradoksalūs prasminiai sąskambiai. Šiuolaikinės grožio sampratos, vertybių refleksija lydima žaismės, jaunatviškos drąsos, ironijos.

Internete pamačiau reportažą apie tai, kaip mokslininkai tyrinėjo mėlynojo banginio širdį.
Širdis perpumpuodavo 263 litrus kraujo vienu susitraukimu ir svėrė 180 kg.
Prireikė 4 žmonių, kad ją išstumtų iš kūno. (Knygai prireikė 4 skyrių.)
Banginio kūnas baisiai dvokė, kol mokslininkai mėsinėjo ir skaičiavo.
Mane taip paveikė vaizdinys, kad giliai vandenyne didžiausia pasaulyje širdis ramiai ir ritmiškai pumpuoja kraują, jog prieš miegą įsivaizduodavau esanti tos širdies skilvelis. Greitai užmigdavau.
Kas nors pasakys, jog užmigau ir atsikėliau svetimoje lovoje kaip auksaplaukė pas lokius, nes ką gi aš čia veikiu, humanitarinių mokslų piliulių nekrimtus, bet o kas man, jaunai, netekėjusiai? Jei manęs paklausia, ką veikiu gyvenime – vis dar turiu pasiteisinimą: „Studijuoju VDA freską-mozaiką, tikriausiai negirdėjai apie tokią programą.“ Tačiau kai ši knyga bus išleista, veikiausiai nebežinosiu ką atsakyti. Galiu paskelbti iš anksto: „Ieškau darbo, atsiliepkit, darbdaviai.“
Savo eilėraščius laikau vaizdais, kuriamais tekstinėmis priemonėmis. Tai gal visgi lova - tiesiog dviaukštė, o Prokrustas juk nužudytas?"

Dovilė Bagdonaitė2016-11-29

Puiki poezija, gilios įžvalgos

Parašykite atsiliepimą apie "Mėlynojo banginio širdis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Mėlynojo banginio širdis", kurią skaitytojams dovanoja Dovilė Bagdonaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Dovilė Bagdonaitė su knyga "Mėlynojo banginio širdis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mėlynojo banginio širdis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dovilė Bagdonaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mėlynojo banginio širdis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mėlynojo banginio širdis" perkama kartu