0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mėlynų siūlų ritė

1.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-01-09 Sigita

Niekalas, banalybė.


Šiuo metu neparduodama

2021-11-30 6.79 SoldOut

Knygos "Mėlynų siūlų ritė" aprašymas

Amerikiečių rašytojos Anne Tyler romanas „Mėlynų siūlų ritė“ – eilinės amerikiečių Vištankų šeimos drama, atskleidžianti už įprastos šeimos fasado slypintį intrigų, pavydo ir vaidų pasaulį.


Anne Tyler vadinama Baltimorės metraštininke – jos romanuose šis JAV miestas aprašomas įtikinamai ir gyvai. Mieste net esama gidų, vedančių ekskursijas remiantis amerikiečių rašytojos kūryba. Kitas išskirtinis rašytojos kūrybos bruožas – gebėjimas kurti įtraukianičas ir jaudininančias šeimos sagas. „Mėlynų siūlų ritė“ – ne išimtis.


Vištankų šeima iš šalies atrodo kaip ir kiekviena vidutiniška amerikiečių šeima. Jų gyvenimą lydi džiaugsmas ir vargai, kuriuos jie bendromis pastangomis išgyvena. Vaikai užauga, palieka namus, tėvai lieka tuščiuose namuose. Tačiau net fiziškai nutolę šeimos nariai jaučiasi esantys vieno organizmo, vieno paveikslo dalys, negalinčios egzistuoti atskirai. Aplinkiniai mato bendras šeimos šventes, sėkmingas santuokas ir vykusį šios šeimos gyvenimą. Tačiau yra ir kita šeimos gyvenimo pusė: pavydas, tėvų nusivylimas vaikais ir po devyniais užraktais slepiamos šeimos paslaptys.


Tai nėra romanas apie vieną šeimą. Tai nėra ir kūrinys, kuris papasakotų apie visas Amerikos šeimas. Jame kalbama apie bendrus, visų žmonių santykiams būdingus dalykus, todėl „Mėlynų siūlų ritė“ galbūt padės atpažinti save ir atsekti mus ir mūsų artimuosius jungiantį siūlą, kurio įsikibę visi kartu laikomės.


„Ką Vištankams duoda tikrovę maskuojantys mitai ir jų nenoras kalbėti atvirai? Tyler teigia, kad dėl kai kurių dalykų verta kelti melodramas, o tai, kad mes su tuo taikstomės, yra liūdnoji istorijos dalis… Pamoka mums visiems: galima nekreipti dėmesio į detales, o atsakomybę už viską turime prisiimti patys.“

The Guardian„Vištankai galiausiai nutrauks ryšius su savo menkaverte praeitimi ir sukurs mitą, kuris bus tvirtas ir malonus, lyg jų namai. Tačiau Tyler žvilgsnis įžvelgs čia viltį, meilę ir pavydą, kurie kuria šiuos keistus žmones, apsimetančius, jog neturi jokių paslapčių.“


The Washington Post„Maloni ir daug talpinanti knyga. Tikroji Anne Tyler ir autentiška amerikietiška komedija. Rašytoja sugeba suteikti jautrumu ir gilumo situacijų komediją primenantiems epizodams. Jos didžioji dovana yra žaisti ne pagal „Amerikietiškos svajonės“ taisykles.“


The New York Times Book Review


Iš anglų kalbos vertė
Mėta Žukaitė


  • Autorius: Anne Tyler
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 432
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094662546

2021-01-09

Niekalas, banalybė.

Parašykite atsiliepimą apie "Mėlynų siūlų ritė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Mėlynų siūlų ritė", kurią skaitytojams dovanoja Anne Tyler. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Anne Tyler su knyga "Mėlynų siūlų ritė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mėlynų siūlų ritė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Anne Tyler. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mėlynų siūlų ritė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mėlynų siūlų ritė" perkama kartu