0

Memelio gaisras

  • Nuolaida knygai -28%
5.0
(3 įvertinimai)
Kaina internetu: 10,49 €
Kaina knygyne: 14,39 €*
Sutaupote: 3.90 € (28%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-07-29 Liuda

Informacija

Memelio gaisras

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9786094801556

2021-02-28 10.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Memelio gaisras" aprašymas

Klaipėdoje gyvenanti autorė Diana Latvė įvairiuose leidiniuose publikavo ne vieną savo kūrinį, o novelių romanas „Memelio gaisras“ yra pirmoji popierinė knyga. Anksčiau Diana buvo išleidusi elektroninio formato apsakymų rinkinį.

1854-tais metais kilo didžiulis gaisras Klaipėdoje, kuris tuo metu vadinosi Memeliu. Ugnis įsiplieskė miesto šiaurėje, greitai išplito ir sunaikino du trečdalius Klaipėdos pastatų. Be namų liko keli tūkstančiai gyventojų. Sudegė daugybė turto, nes tuo metu vyko Krymo karas ir visi sandėliai buvo užpildyti atsargomis. Tokiame įdomiame fone susiklosto keisti „Memelio gaisro“ įvykiai, į kuriuos įsitraukia Solovkų salų vienuolyno vienuoliai ir pora angliškų fregatų. Paslaptingą gaisro naktį ne tik dega žmonių turtas ir namai. Įsiplieskia ir karšta meilė.

Po daugiau nei šimto metų Klaipėda visiškai pasikeitusi. Gaisras toli praeityje, miestas atkurtas, praeitis pamiršta ir nevertinama. Vakarų laivų remonto gamyklos statybų metu be gailesčio sunaikinamas Smeltės pusiasalis bei visi atsiminimai apie Mažąjį Smeltės kaimą. Biurokratams mažiausiai rūpi išsaugoti praeitį.

Rašytojos Dianos Latvės novelių romanas „Memelio gaisras“ daugiasluoksnis. Iš pažiūros nesusijusios istorijos vyksta skirtingu laiku ir vietose. Autorė tekstą dėlioja iš istorinių bei mitologinių elementų. Visgi paaiškėja, kad į visumą noveles jungia bendri personažai ir aplink juos besisukantys įvykiai. Tai Jonas ir jo sūnus Mikė. Taip pat aktyviai veikia ir trečiasis herojus – laikas, kuris nepraranda atminties ir saugo istoriją.

Diana Latvė teigia, kad savo tekstuose bando užfiksuoti praeities įvykius, o jei nepavyksta jų užčiuopti, tada sukuria pramanų, kurie primena legendas. Autorė domisi Klaipėdos miesto istorija ir devyniolikto amžiaus laikotarpiu, kurį ir stengiasi atkurti savo kūriniuose.

Diana Latvė mokslus baigė Vilniaus universitete, kur studijavo biologiją. Moteris dirba Klaipėdos Jūrų muziejuje. Autorė nuolat bendradarbiauja su įvairiais kultūriniais ir literatūriniais lediniais, tokiais kaip „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Durys“. „Memelio gaisras“ yra pirmoji autorės knyga, kuri pasieks knygynų ir skaitytojų lentynas. Anksčiau rašytoja buvo išleidusi elektroninio formato fantastinių apsakymų rinkinį „Trečiosios erdvės nerimas“, kuriame keli pasakojimai taip pat skirti Klaipėdos miestui.

2020-07-29

2020-07-14

2020-07-13

Parašykite atsiliepimą apie "Memelio gaisras"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Memelio gaisras, kurią skaitytojams dovanoja Diana Latvė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Diana Latvė su knyga Memelio gaisras jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Memelio gaisras patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Diana Latvė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Memelio gaisras palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Memelio gaisras" perkama kartu