BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mėnulio tigras (knyga su defektais)

Kaina: 5,39 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-09-30 5.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mėnulio tigras (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Britų rašytojos Penelope Lively romanas „Mėnulio tigras“ dar 1987 m. buvo apdovanotas prestižine „Man Booker“ premija, o minint penkiasdešimtąsias „Booker“ premijos fondo įkūrimo metines pateko į Auksinės "Man Booker" premijos sąrašą ir garbingai atstovauja XX a. 9 dešimtmetį kaip geriausia knyga. Tai jaudinanti istorija apie žmogaus santykį su asmenine praeitimi ir pasakojimas apie ištisą spalvingą epochą.

Gulėdama mirties patale, į aštuntąją dešimtį įkopusi istorikė, žurnalistė ir rašytoja Klaudija Hempton nusprendžia parašyti pasaulio istoriją. Pagrindine pasakojimo veikėja bus ji pati, o jos istorijos liudininkai bus jos sutikti ir ją lydėję žmonės, įvykiai ir prisiminimai.

Žodis po žodžio ji kuria nepaprastą ir intriguojančią mozaiką - savo gyvenimo istoriją, kurioje pasakoja apie kiekvieną jai artimą žmogų. Ji prisimena brolį Gordoną, kuris buvo ir priešas, ir draugas. Nepatikimą ir charizmatišką meilužį Džesperą, su kuriuo susilaukė dukters Lisos. Senelių užauginta Lisa, skirtingai nei mama, ištekėjo ir laimingai gyvena su mylimu vyru. Galiausiai, mintys Klaudiją nuneša į Egiptą, kur dar Antrojo pasaulinio karo metais ji sutiko Tomą, Egipte tarnaujantį karininką. Ji prisimena jų aistringą meilę ir siaubingą netektį, po kurios Klaudijos gyvenimas niekad nebes toks, kaip anksčiau…

Klaudijos Hempton piešiamas paveikslas atskleidžia ne tik jos likimą ir išgyvenimus, bet ir spalvingą daugialypį to meto pasaulį. Tai pasakojimas apie epochą, kurią lėmė žmonių pasirinkimai, troškimai ir netektys. „Mėnulio tigras“ – daugiabalsis kūrinys, kuriame netrūksta prisiminimų, aistros, sukrėtimų ir ryžto gyventi. Tai istorija nagrinėjanti sudėtingas ir kontraversiškas temas.

Knygos pasakojimas kuriamas taip, kad tie patys įvykiai pasakojami iš keleto žmonių perspektyvos, tačiau istorija nėra klampi ar sudėtinga. Skirtingas pozicijas sujungia meistriškai pasakotojas, o įvairūs požiūriai į tuos pačius įvykius įrodo, kad žmogus nėra tobulas ir vienos tiesos nėra ir būti negali.

„Mėnulio tigras“ nagrinėja platų svarbių temų spektrą – jis kelia pamatinius filosofinius klausimus apie asmeninės patirties subjektyvumą, kalbos ir realaus pasaulio santykį bei istorinio pasaulio vaizdavimą. Lively rašo užtikrintai, o įprastą pasakojimą papildo kintanti chronologija, daugybė požiūrio taškų ir nuolat kintantis pasakojimo laikas.“

NPR

Iš anglų kalbos vertė Violeta Tauragienė


  • 1987 metų Bukerio premija


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Mėnulio tigras (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Mėnulio tigras (knyga su defektais)", Penelope Lively. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Penelope Lively su knyga "Mėnulio tigras (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mėnulio tigras (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Penelope Lively. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mėnulio tigras (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mėnulio tigras (knyga su defektais)" perkama kartu