0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Mėnulio tigras

  • Nuolaida knygai -22%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (22%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Mėnulio tigras


2021-04-30 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Mėnulio tigras" aprašymas

Britų rašytojos Penelope Lively romanas „Mėnulio tigras“ dar 1987 m. buvo apdovanotas prestižine „Man Booker“ premija, o minint penkiasdešimtąsias „Booker“ premijos fondo įkūrimo metines pateko į Auksinės "Man Booker" premijos sąrašą ir garbingai atstovauja XX a. 9 dešimtmetį kaip geriausia knyga. Tai jaudinanti istorija apie žmogaus santykį su asmenine praeitimi ir pasakojimas apie ištisą spalvingą epochą.

Gulėdama mirties patale, į aštuntąją dešimtį įkopusi istorikė, žurnalistė ir rašytoja Klaudija Hempton nusprendžia parašyti pasaulio istoriją. Pagrindine pasakojimo veikėja bus ji pati, o jos istorijos liudininkai bus jos sutikti ir ją lydėję žmonės, įvykiai ir prisiminimai.

Žodis po žodžio ji kuria nepaprastą ir intriguojančią mozaiką - savo gyvenimo istoriją, kurioje pasakoja apie kiekvieną jai artimą žmogų. Ji prisimena brolį Gordoną, kuris buvo ir priešas, ir draugas. Nepatikimą ir charizmatišką meilužį Džesperą, su kuriuo susilaukė dukters Lisos. Senelių užauginta Lisa, skirtingai nei mama, ištekėjo ir laimingai gyvena su mylimu vyru. Galiausiai, mintys Klaudiją nuneša į Egiptą, kur dar Antrojo pasaulinio karo metais ji sutiko Tomą, Egipte tarnaujantį karininką. Ji prisimena jų aistringą meilę ir siaubingą netektį, po kurios Klaudijos gyvenimas niekad nebes toks, kaip anksčiau…

Klaudijos Hempton piešiamas paveikslas atskleidžia ne tik jos likimą ir išgyvenimus, bet ir spalvingą daugialypį to meto pasaulį. Tai pasakojimas apie epochą, kurią lėmė žmonių pasirinkimai, troškimai ir netektys. „Mėnulio tigras“ – daugiabalsis kūrinys, kuriame netrūksta prisiminimų, aistros, sukrėtimų ir ryžto gyventi. Tai istorija nagrinėjanti sudėtingas ir kontraversiškas temas.

Knygos pasakojimas kuriamas taip, kad tie patys įvykiai pasakojami iš keleto žmonių perspektyvos, tačiau istorija nėra klampi ar sudėtinga. Skirtingas pozicijas sujungia meistriškai pasakotojas, o įvairūs požiūriai į tuos pačius įvykius įrodo, kad žmogus nėra tobulas ir vienos tiesos nėra ir būti negali.

„Mėnulio tigras“ nagrinėja platų svarbių temų spektrą – jis kelia pamatinius filosofinius klausimus apie asmeninės patirties subjektyvumą, kalbos ir realaus pasaulio santykį bei istorinio pasaulio vaizdavimą. Lively rašo užtikrintai, o įprastą pasakojimą papildo kintanti chronologija, daugybė požiūrio taškų ir nuolat kintantis pasakojimo laikas.“
NPR

Iš anglų kalbos vertė Violeta TauragienėParašykite atsiliepimą apie "Mėnulio tigras"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Mėnulio tigras, kurią skaitytojams dovanoja Penelope Lively. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Penelope Lively su knyga Mėnulio tigras jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Mėnulio tigras patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Penelope Lively. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Mėnulio tigras palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mėnulio tigras" perkama kartu