0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Miegančių drugelių tvirtovė

Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-09-30 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Miegančių drugelių tvirtovė" aprašymas

Drugelio efekto teorija sako, jog maži pokyčiai proceso pradžioje gali nulemti milžiniško masto padarinius – kartais net tragiškus. Amazonės džiunglėse sparnais pamojavęs drugelis gali sukelti taifūną Japonijoje ar tornadą Teksase. Vienos žinomiausių XX-XXI a. lietuvių rašytojos Jurgos Ivanauskaitės romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ pasakoja, kaip tarpusavyje susiję moterų išnaudojimas, vidurio amžiaus krizė ir pasaulį ištinkanti Apokalipsė.

Pagrindinė romano herojė Monika niekada nemėgo drugelių – jie jai asocijavosi su kitu pasauliu, anapusybe ir primindavo, kad kada nors reikės palikti šį pasaulį. Depresijos kamuojamą moterį glumina, kad sutuoktinis Linas kaip meilės įrodymą padovanoja jai gyvą drugį. Vieną vakarą važiuodami namo Monika ir Linas automobiliu partrenkia moterį – paaiškėja, jog tai nusižudyti mėginusi prostitutė Larisa. Ją Monika aplanko kitą dieną ir už cigarečių pakelį išgirsta skausmingą jos istoriją. Ši moterį ir žavi, ir verčia šlykštėtis.

Monika – keturiasdešimt metų perkopusi moteris, kuri ryžtasi į savo namus priimti tris buvusias prostitutes, padėti joms grįžti į įprastą gyvenimą ir įsitvirtinti visuomenėje. Iš Vokietijos deportuotos merginos Gitana, Kristina ir Eglė skiriasi nuo Monikos. Jos tiesmukos, vulgarios ir šiurkščios, į aplinką reaguoja skeptiškai ir nepasitiki pasauliu. Tuo tarpu Moniką, aristokratiškų manierų ir išsilavinusią moterį, tai veda į neviltį. Kyla klausimas: kas bus priverstas keistis ir kas išmoks daugiau gyvenimiškų pamokų?

Romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ paliečia skausmingą prekybos žmonėmis temą, aktualią ir knygos rašymo metu, ir šiandien. Tai knyga, kuri analizuoja socialines problemas, ragina persvarstyti santykį su visuomenės užribyje atsidūrusiais žmonėmis. Juk galbūt Vokietijoje prievartaujamos lietuvės kančia sukelia katastrofas Meksikos įlankoje? Pasaulyje, kur viskas susiję, kiekvienas veiksmas sulaukia atoveiksmio.

2012 m. pagal romaną sukurtas Algimanto Puipos filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“. Jis pristatytas minint svarbią sukaktį – penkiasdešimtąsias Jurgos Ivanauskaitės gimimo metines. Prestižiniuose šalies kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ filmas pelnė keturias gerves – o tarp jų geriausiai buvo įvertintas už režisieriaus darbą ir kaip geriausias vaidybinis metų filmas.

Jurga Ivanauskaitė – lietuvių rašytoja, poetė, eseistė, dramaturgė. Autorė garsėjo kaip keliautoja, ne kartą lankėsi Tibete ir aplinkinėse Azijos valstybėse – rytų motyvai ir filosofija atsispindi jos kūriniuose. Romanas „Ragana ir lietus“ laikomas skandalingiausiu Jurgos Ivanauskaitės kūriniu, kurį iš pradžių net buvo draudžiama pardavinėti. Už kūrybinius nuopelnus autorei 2005 m. įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, o tais pačiais metais romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ pripažintas metų knyga.
2007 m. rašytoją įveikė sunki liga, tačiau šiandien jos atminimą įamžina 2008 m. įsteigta jos vardo premija, teikiama už „laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Tais pačiais metais Vilniuje, Aguonų g. atidarytas Jurgos Ivanauskaitės skverelis, kuriame puikuojasi Ksenijos Jeroševaitės sukurta katino skulptūra.


  • Autorius: Jurga Ivanauskaitė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 439
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663260

Parašykite atsiliepimą apie "Miegančių drugelių tvirtovė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Miegančių drugelių tvirtovė", kurią skaitytojams dovanoja Jurga Ivanauskaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jurga Ivanauskaitė su knyga "Miegančių drugelių tvirtovė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Miegančių drugelių tvirtovė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jurga Ivanauskaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Miegančių drugelių tvirtovė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Miegančių drugelių tvirtovė" perkama kartu