0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais

Kaina internetu: 10,49 €
Kaina knygyne: 12,59 €*
Sutaupote: 2.10 € (17%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais


2021-06-30 10.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais" aprašymas

XX a. vyko labai intensyvi Europos gyventojų migracija. Geopolitiniai pokyčiai lėmė, kad šis procesas vyko ir Lietuvos teritorijoje, ypač jos rytinėje ir pietrytinėje dalyje. Monografijoje nagrinėjama, kaip migracija – tiek priverstinė, tiek savanoriška – keitė Vilnių ir Rytų bei Pietryčių Lietuvą sovietmečiu (1944–1989), kokią įtaką ji darė Vilniaus lituanizavimui, regiono demografinei ir etninei raidai, gyventojų tarpusavio santykiams, žmonių likimams.

„Dauguma iš mūsų tuomet ant krūtinės turėjo medalikėlį su Aušros Vartų Dievo Motinos atvaizdu. Lik sveika, Mielaširdingumo Motinėle, likite sveiki, artimieji, lik sveikas, mylimas mieste!..“
Kazimierz Czyrkowski

„Jaunesni ir sumanesni stengėsi ištrūkti iš kolūkinio „rojaus“, bet nebuvo lengva. Tėvai per kyšius ar nuolankius prašymus gaudavo iš pirmininko leidimą vaikams mokytis mieste, kad įgytų kokią profesiją, galėtų gyventi ir dirbti žmoniškesnėmis sąlygomis. Lengviausia ištrūkti iš kolūkių buvo vaikinams, kurie ėjo į kariuomenę, – atitarnavę trejus metus galėjo negrįžti į kolūkį ir ieškoti darbo mieste ar kaime, bet valstybinėse pareigose, pavyzdžiui, miškų ūkyje, prekyboje, pašte, melioracijoje ir t. t. Toks buvo jaunų, sumaniausių, energingiausių žmonių pasitraukimas iš žemės ūkio, iš kaimų į miestus. Vėliau, kai pradėjo plėtotis pramonė, augo miestai ir reikėjo vis daugiau darbininkų į fabrikus ir statybas, jauna darbo jėga iš kaimo plaukė plačia srove.“
Stefania Romer

Monografijoje „Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais“ analizuojama, kaip migracija keitė Vilnių ir Rytų bei Pietryčių Lietuvą sovietmečiu (1944–1989), kokią įtaką ji padarė miesto ir viso regiono demografinei ir etninei raidai, gyventojų tarpusavio santykiams, žmonių likimams.Parašykite atsiliepimą apie "Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie visuomenę

Vitalija Stravinskienė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vitalija Stravinskienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Migracija. Rytų ir Pietryčių Lietuva 1944–1989 metais" perkama kartu