0

Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu

  • Nuolaida knygai -84%
Kaina internetu: 3,29 €
Kaina knygyne: 19,49 €*
Sutaupote: 16.20 € (84%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9785415024131

2020-10-31 3.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu" aprašymas

„Ši knyga - apie šiuolaikinę mirtingumo patirtį, apie tai, ką reiškia būti tokiomis būtybėmis, kurios sensta ir miršta, apie tai, kaip medicina šią patirtį pakeitė ir sykiu – kaip jos nepakeitė, ir apie tai, kaip daugel mūsų įsitikinimų ir mūsų laikysena baigtinumo akivaizdoje iškraipo realybę. Po operacinėje praleisto dešimtmečio, pats riedėdamas į savo viduramžį, suvokiu, kad dabartinė padėtis nepakenčiama nei man, nei mano pacientams. Tačiau paaiškėjo man ir tai, kad nežinau, kaip reikėtų į šį klausimą atsakyti, nežinau nė to, ar esama kokių nors adekvačių atsakymų. Tačiau kaip rašytojas ir kaip mokslininkas tikiu, kad nebėgdami nuo tikrovės ir pažvelgę į tai iš arčiau, mes pajėgtume išsiaiškinti net, atrodytų, ir labiausiai gluminančias, keistas ar traumuojančias patirtis.“

Atulas Gawande dirba chirurgu Brigamo moterų ligoninėje, Bostone, yra nuolatinis The New Yorker bendraautorius, nuolat darbuojasi visuomenės sveikatos srityje, yra Harvardo medicinos mokyklos ir Harvardo viešosios sveikatos mokyklos dėstytojas, parašęs tris bestseleriais tapusias knygas: "Complications", "Better", "The Checklist Manifesto".
Gyvena Masačusetse, Niutaune.

"Knygoje "Mirtingi" kalbu apie pastangas gyventi susitaikius su žmogiškosios biologijos, mūsų genų ir ląstelių, mėsos ir kaulų nubrėžtomis ribomis. Medicinos mokslas suteikė mums neįtikėtiną galią tas ribas pastūmėti, ir šių galių potenciali vertė kaip tik buvo svarbiausia priežastis, kodėl tapau gydytoju. Tačiau kiek kartų mačiau, kokią mes, medikai, padarome žalą, jei atsisakome pripažinti, kad ši galia yra baigtinė, kad visada liks baigtinė.
Aš klaidingai įsivaizdavau mūsų, medikų, darbą. Manome, kad mūsų darbas užtikrinti sveikatą ir išlikimą. Tačiau tai toli gražu ne viskas. Mūsų darbas yra užtikrinti gerovę. O gerovė kaip tik ir yra viena iš priežasčių, dėl kurių žmogus nori būti gyvas. Tos priežastys svarbios ne tik gyvenimo pabaigoje, ne tik kai ištinka negalia, bet ir per visą gyvenimą. Kai užpuola sunki liga, kai susižeidžiame, kai ima irti kūnas ar protas, svarbiausi klausimai lieka tie patys: „Kaip suprantate situaciją ir galimas jos pasekmes?", „Ko bijote, ko viliatės?", „Kokias nuolaidas jūs linkę daryti, kokių ne?", „Koks veiksmų planas geriausiai tiktų tam jūsų supratimui?" Tad pastaraisiais dešimtmečiais ir susiformavo paliatyviosios slaugos samprata, kuri praturtina mirštančių pacientų rūpybą minėtais aspektais."

Iš anglų kalbos vertė Dyke Milda, Irena Jomantienė

Parašykite atsiliepimą apie "Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Populiarioji psichologija

Atul Gawande parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Atul Gawande tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Mirtingi. Medicina ir tai, kas ne mažiau svarbu" perkama kartu