TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Mirusiųjų tėvų klubas

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2014-07-18 ivona

įdomi knyga, greit perskaičiau, labai savitai pasakojama apie keistus įvykius ir skausmingus vaiko išgyvenimus


Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 0.99 SoldOut

Knygos "Mirusiųjų tėvų klubas" aprašymas

Vienuolikmetį Filipą slegia didelis rūpestis. Avarijoje žuvęs tėvas per laidotuves pasirodo kaip kruvina šmėkla ir papasakoja Filipui apie Mirusių tėvų klubą. Tai – Niuarke gyvenusių tėvų šmėklos. Filipas sužino, kad šmėklomis tampa tik tie žmonės, kurie buvo NUŽUDYTI. Filipas turi įvykdyti Kerštą – jis privalo užmušti tėvo žudiką, Dėdę Alaną. Jei jam nepavyks to padaryti iki tėvo gimtadienio, kuris bus po dešimties savaičių, tėčio siela amžinai kentės apnikta Siaubų.


"
Mirusiųjų tėvų klubas" - tai šmaikštus pasakojimas, kupinas skaudžių įžvalgų apie keistus gyvenimo reiškinius, į kuriuos žvelgiama vaiko akimis.


"Mirusių tėvų klubą" galima laikyti užuomina į "Hamletą". Pasaulyje, kuriame užginta kovoti ir tikėtis esminių permainų, Hamleto drama tampa vaikišku košmaru. Modernus kūrinio traktavimas, kur atskleidžiamas pagrindinio veikėjo tiesos ieškojimo kelias, niekada nepraras aktualumo."

Oskaras Koršunovas


Iš anglų kalbos vertė Audronė Jonikienė


Ištrauka


Kai pirmą kartą pamačiau mirusį Tėtį


Perėjau vestibiulį, stumtelėjęs duris žengiau į dūmus, ir visi balsai nuščiuvo, tarytum būčiau vaiduoklis.

Baro Padavėja Karia segėjo žiedo formos auskarus ir žiūrėjo pavargusiomis akimis. Pildama į bokalą alų, ji man nusišypsojo ir jau ruošėsi kažką sakyti, bet alus ėmė lietis per viršų.

Dėdė Alanas, Tėčio brolis, vilkėjo ankštą kostiumą, kaklas buvo suveržtas ir liejosi per kraštus kaip tas alus iš bokalo. Dideles rankas, vis dar pajuodusias nuo Garaže taisomų automobilių, jis laikė uždėjęs ant Mamos rankų, Mamos galva buvo panarinta, lyg ji liūdėtų, o Dėdė Alanas lenkėsi vis žemyn, kol žvilgsniu pakėlė Mamos galvą. Jis kažką vis kalbėjo Mamai, tada dirstelėjo ir pamatė mane, bet nieko nesakė. Tiesiog vėl nukreipė akis į Mamą ir toliau bėrė žodžius, verčiančius ją pamiršti Tėtį.

Močiutė sėdėjo viena, pasidėjusi greta ant kėdės savo sidabrines lazdas, ir gėrė raudonas sultis, atrodančias kaip kraujas jos stiklinėje.

Pamačiusi mane, ji prisimerkė, ir dėl to jos veidas dar labiau susiraukšlėjo. Kaulėta ranka kvietė, Eikš čia, eikš čia, taigi aš nuėjau ir atsisėdau prie Močiutės, iš pradžių ji nieko nekalbėjo, tik spoksojo į mane. Tada apžvelgė visus ir išleido skausmingą Sssss, lyg kas ją būtų pradūręs.

Po kiek laiko ji pasakė, Et, zuikel, neskrimsk tep. Viskas bus gerai, sūnel.

Močiutė gyvena Sanderlande ir kalba sanderlandiškai. Mama irgi anksčiau ten gyveno, bet ji nekenčia Sanderlando ir vadina jį Vaiduoklių miestu, ji nekalba sanderlandiškai, nebent šiek tiek su Močiute, bet dažniausiai kalba normaliai.

Močiutė pasakė, Tu jau nebe mažius, sūnel. Dabar esi vyrs namuos.

Man vienuolika, taigi nei aš mažius, nei vyrs, bet nieko nepasakiau, tik linktelėjau, tada atėjo Karia ir padavė man stiklinę pepsio.

Karia ištarė kurkiančiu varlės balsu, Štai tau pepsis, katinėli.

Ji pastatė ant stalo stiklinę, nusišypsojo man plonomis lūpomis ir pasikasė atšerpetojusią rankos odą, tada nusišypsojo Močiutei ir grįžo prie baro.

Močiutė kalbėjo toliau, aš tiesiog gėriau pepsį ir dairiausi į žmones. Manau, dauguma iš jų džiaugėsi, kad Baras veikia, jie šnekėjo garsiau nei per laidotuves, nes laidotuvės balsus tildo, o nuo alaus balsai tampa garsesni, taigi dabar visi kalbėjo daugmaž įprastu garsumu.

Ten buvo ir Nuolatiniai lankytojai, kaip antai Dičkis Vikas ir Lesąs, jie stovėjo prie baro, rūkė Hamleto cigarus ir šnekėjosi su Karia.

Po Skyrybų, kai liovėsi griuvinėjusi ir daugiau nebeįsitaisydavo mėlynių, Karia visada kalbėdavosi su vyrais. Mama dažnai sakydavo Tėčiui mananti, kad Karia yra Sena kekšė, bet iš tikrųjų ją mėgo. Nežinau, ar Karlai daugiau metų nei Mamai, nes jos dvyniai mokosi toje pačioje klasėje kaip ir aš, bet iš pažiūros ji vyresnė.

Lesąs neatrodė laimingas, bet jis niekada neatrodo laimingas, todėl Tėtis jį visad vadindavo Nelaimėliu Lesu. Man įjuos bežiūrint, Dičkis Vikas pažvelgė į mane, paprastai pažvelgęs į mane, jis nusišypsodavo arba pajuokaudavo, kaip antai, Na, Filipai, dabar tu statai. Bet tą dieną, vos sutikęs mano žvilgsnį, jis nusisuko į šalį, tarsi žiūrėti man į akis būtų pavojinga, tarsi tai galėtų j į susargdinti, tarsi mano akyse būtų lazeriai, galintys jį perskrosti pusiau.

Aš nukreipiau žvilgsnį ir pamačiau Mamą su Dėde Alanu, norėjau, kad Dėdės Alano rankos liautųsi laikiusios Mamos rankas, ir jos liovėsi, nes atėjo Renuka ir ėmė kalbėti su Mama. Renuka yra geriausia Mamos draugė, jos pirmadieniais ir ketvirtadieniais kartu lanko stepo Pamokas, kuriose valandą laipioja ant platformų, kad sumažintų užpakalius. Šią savaitę Renuka praleido su Mama daug laiko ir užplikė jai septynis šimtus puodelių arbatos. Dabar Dėdė Alanas atrodo susierzinęs, nes Renuka kalba nesustodama, ir niekas negali įterpti nė žodžio.

Aš toliau dairiausi po Barą, o Močiutė toliau kalbėjo su manimi, ir tada išvydau ją. Tada išvydau Tėčio Šmėklą.

  • Autorius: Matt Haig
  • Leidėjas: Metodika
  • Išleidimo metai: 2012
  • Knygos puslapių skaičius: 272
  • Formatas: 14x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094440854

Kiti taip pat domėjosi


2014-07-18

įdomi knyga, greit perskaičiau, labai savitai pasakojama apie keistus įvykius ir skausmingus vaiko išgyvenimus

Parašykite atsiliepimą apie "Mirusiųjų tėvų klubas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Mirusiųjų tėvų klubas", Matt Haig. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Matt Haig su knyga "Mirusiųjų tėvų klubas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mirusiųjų tėvų klubas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Matt Haig. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mirusiųjų tėvų klubas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mirusiųjų tėvų klubas" perkama kartu