0

Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD)

5.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
KALĖDINIŲ DOVANŲ IDĖJOS
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
2021-01-26 Rokas

Informacija

Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD)


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD)" aprašymas
Įgarsino Giedrius Arbačiauskas


Psichologinis romanas “Miškais ateina ruduo” (1957) – M. Katiliškio meniškiausias kūrinys. Romano ašis – lietuvis ir miškas. Veiksmo erdvė – miškų apsupta vieta kaip Lietuvos ženklas. M. Katiliškis pabrėžia ypatingą savo kuriamo pasaulio uždarumą. Romane kuriamas pasaulis ir jo žmonės gyvena gamtos laiko rėmuose. Jų dvasinis gyvenimas plėtojasi ir lemtis pildosi drauge su metų laikų kaita – nuo pavasario atgimimo iki rudens liepsnos. Žiema yra tik veikėjų nuojautose. Miško vaizdai yra svarbi kompozicinė kūrinio jungtis. Jie įspūdingiausiai rodo metų laiką, plėtoja romano veiksmą, atskleidžia veikėjus. Dramatiški gamtos ir žmonių likimai rodo, per kokią sumaištį ir chaosą kuriasi naujos gyvenimo formos, kokią didelę kainą tenka mokėti už išėjimą iš civilizuotos visuomenės kelio.

“Miškais ateina ruduo” sukurtas per šešias savaites. Jis apima vienos vasaros įvykius miškų apsuptame modernėjančiame nepriklausomos Lietuvos kaime. Prasidėjęs miško kirtimu pavasarinio polaidžio metu bei pelkių sausinimu, baigiasi taip pat rudenį įvykusiu miško gaisru. Ūkio darbai, šiokiadienių ir šventadienių ritualai bei gamtos aprašymai sudaro pusę romano teksto. Nemaža dalis skiriama miškui, kurio naikinimas fatališkai susietas su kūrinio veikėjų likimais. Romano intrigos lūžius valdo gaivališkos prigimties aistra ir nenumalšinamas asmeninės laimės troškimas. Jo personažai yra vitališkų vidinių jėgų aukos, jie gyvena jausmo visagalybės atmosferoje, giminingoje anglų rašytojų T. Hardy ar D. H. Lawrence’o romanams.


“Miškais ateina ruduo” yra epinis realistinis kūrinys, artimas tradiciniam lietuvių romanui, tačiau jo audinyje liejasi ir moderniosios prozos spalvos, susidarančios netikėtomis metaforomis, originaliais palyginimais, paralelizmais, laisvu kalbėjimu. Rašytojas daug dėmesio skyrė egzistencinių problemų įprasminimui per gamtos ir žmogaus vienovę. Pasigėrėjimą kelia vaizdingas sakinys, spalvingos, nepakartojamos veikėjų charakteristikos <…>>

Vytautas Bubnys


Marius Katiliškis (1914-1980 m.) – prozininkas. Mokėsi Žagarės progimnazijoje, dirbo tėvų ūkyje, vėliau, po kariuomenės, Pasvalio bibliotekos vedėju. 1944 m. pasitraukė į JAV, Č?ikagoje dirbo fizinį darbą fabrikuose, kapinėse ir kt. Bendradarbiavo “Karyje”, “Jaunojoje kartoje”, “Naujojoje Romuvoje”, “Aiduose”, “Tėviškės garse”, “Lietuvių žodyje”, “Metmenyse”.

Pirmoji knyga – novelių rinkinys “Prasilenkimo valanda” (1948 m.). Žinomiausias šio žanro M. Katiliškio kūrinys – novelių romanas “Užuovėja”. Parašė dar novelių, išleido kelis romanus – “Miškais ateina ruduo”, “Išėjusiems negrįžti”.

M. Katiliškis mirė 1980 m. Lemonte, JAV.
2021-01-26

Parašykite atsiliepimą apie "Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD), kurią skaitytojams dovanoja Marius Katiliškis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Marius Katiliškis su knyga Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marius Katiliškis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD) palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Miškais ateina ruduo. Audio knyga (CD)" perkama kartu