0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi

Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (27%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-01-31 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi" aprašymas

Biomedicinos mokslų daktaras Rimantas Stukas jau daugiau nei trisdešimt metų dirba visuomenės sveikatos srityje. Į knygą „Mitybos mokslininko užrašai“ jis sudėjo visas savo žinias, kurios atsakys į daugelį klausimų apie maisto ir sveikatos ryšius bei svorio ir energijos problemas.

Šią knygą galima priskirti mokslo populiarinimo žanrui, nes autorius paprastai ir aiškiai kalba apie maistines medžiagas, mitybą, badavimą, antioksidantų naudą, įvairias ligas, nutikimą ir t.t., tuo pačiu jis tiki, kad maistas turėtų ne tik būti naudingas, bet ir suteikti malonumą.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus parengtas vadovas „Mitybos mokslininko užrašai“ sudarytas iš trijų dalių. Pirmoji – „Mityba ir maisto medžiagos“. Net šešiuose skyriuose autorius aptaria žmonių valgymo įpročius.

Rimantas Stukas kalba apie tai, koks mitybos planas yra teisingas, o koks tik dar labiau pakenks. Skaitytojai ras atsakymus į klausimą, ką valgyti ir ko atsisakyti jei norite numesti svorio, taip pat, kaip apskaičiuoti dienos kilokalorijų normą bei kiek ir ko reikia mūsų kūnui. Pavyzdžiui, autorius teigia, kad norint palaikyti pagrindines organizmo funkcijas, per dieną žmogus turėtų suvartoti apie keturiasdešimt skirtingų maistinių medžiagų.

Pirmoje knygos dalyje autorius supažindina ir su baltymų, angliavandenių ir riebalų ypatybėmis. Pastaruoju metu išpopuliarėjo dietos, kurios skatina atsisakyti angliavandenių. Ar tai gerai? Rimantas Stukas turi atsakymus. Taip pat jis padės suprasti, kuo skiriasi maisto alergijos nuo maisto netoleravimo, kuo svarbūs vitaminai ir antioksidantai, bei kaip jų pakankamai gauti su maistu.

Antroji knygos „Mitybos mokslininko užrašai“ dalis – „Maisto pasirinkimo piramidė“. Ko gero, daugelis apie ją girdėjo, tačiau autorius šias mitybos gaires aptaria ne prabėgomis, o išsamiai ir argumentuotai. Jis aptaria kiekvieną piramidės aukštą, visus rekomenduojamus produktus bei vandens naudą organizmui.

Trečia knygos dalis – „Mitybos istorija“. Čia autorius dalijasi savo ilgametėmis sukauptomis žiniomis apie įvairius valgymo įpročius, taip pat pasakoja, kuo maitinosi mūsų protėviai.

„Mitybos mokslininko užrašai: prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi“ – kone pats išsamiausias maisto vadovas, kuriame aptariami visi svarbūs klausimai. Daug dalykų skaitytojai bus skaitę ar girdėję, tačiau leidinyje informacija susisteminta ir užtvirtina pabiras žinias. Aktualu kiekvienam, kuris rūpinasi savo sveikata, nori jaustis gerai ir turėti energijos. Svarbu rūpintis tuo, ką valgome, nes kiekvienas kąsnis tampa mūsų dalimi. Be to, kad autorius surinko informaciją į vieną vietą, jis taip pat moko kritiškai vertinti įvairius šaltinius, dietas ar keistus mitybos patarimus.

Rimantas Stukas – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, biomedicinos mokslų daktaras, Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas. Jis dėsto paskaitas, dalyvauja moksliniuose tyrimuose, o taip pat per įvairius interviu, pasisakymus žiniasklaidoje, laidas, pranešimus, savo rašytus vadovėlius bei knygas šviečia visuomenę apie mitybą ir sveikatą.

Esame įsitikinę, kad sveikata svarbi visiems, tad, greičiausiai, trumpas aprašymas jus sudomino. Rekomenduojame knygą įsigyti internetu – pirkti online pigiau ir paprasčiau. Be to, kad puikias kainas užtikrina įvairūs išpardavimai bei akcijos, mes galime pasiūlyti ir daugybę įvairių žanrų knygų: nuo dalykinių, iki grožinės literatūros, kuri neleis atsitraukti viliodama įdomiais siužetais bei veikėjais. Kaip išsirinkti? Skaitykite kitų pirkėjų atsiliepimus bei apžvalgas, taip pat mūsų parengtus aprašymus, santraukas, knygų ištraukas, įvertinkite puslapių skaičių, formatą ir pamatysite, kad knygas pirkti patogu ir paprasta.


  • Autorius: Rimantas Stukas
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 216
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090142660

Parašykite atsiliepimą apie "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Sveikos mitybos knygos

Rimantas Stukas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rimantas Stukas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Mitybos mokslininko užrašai. Prieš jus – praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi" perkama kartu