0

Pirkėjų atsiliepimai

Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)

Kaina internetu: 8,99 €
Kaina knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 8,00 € (48%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-05-31 8.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Trokšdamas nuotykių jaunas mokytojas Izmaelis sėda į banginiautojų laivą „Pekodas“ ir leidžiasi į klajones po jūrų platybes. Laivo kapitonas Ahabas, norėdamas atkeršyti už seną skriaudą, visą įgulą įtraukia į pašėlusią paslaptingo Baltojo Banginio medžioklę.

Šis pusiau realistinis, pusiau fantastinis pasakojimas vystomas dviem plotmėmis – tai banginių medžioklė ir drauge romantinės simbolikos kupina intelekto ir valios kova su jėgomis, nardinančiomis žmogų į nuodėmę, trukdančiomis jam siekti tiesos, teisingumo ir išganymo. Tai romanas-alegorija, persmelktas Biblijos motyvų ir itin savitų jų aiškinimų.

"Mobis Dikas, arba banginis" šiandien laikomas vienu svarbiausių amerikiečių literatūros klasikos kūrinių, tačiau amžininkai jo neįvertino, o Hermanas Melville’is buvo visiškai užmirštas. Jo kūrybos atgimimas prasidėjo XX a. pradžioje. Tokie rašytojai kaip Williamas Faulkneris, Jorge Luisas Borgesas, Gabrielis Garc?a M?rquezas paskelbė Melville’į vienu didžiųjų savo mokytojų, o romanas "Mobis Dikas, arba banginis" buvo pripažintas pasaulinės literatūros šedevru.

Romano sakinys „Aš vardu Izmaelis“ iki šiol yra viena geriausiai atpažįstamų Amerikos literatūros pirmųjų eilučių.

"Nedaug tėra tokios apimties knygų kaip romanas "Mobis Dikas, arba banginis", kurios, sukomponuotos iš įvairios ir prieštaringos medžiagos, pasižymėtų tokiu vaizduojamo pasaulio vientisumu bei įtikinamumu. Maža tėra didžiųjų romanų, kurie, disponuodami be galo konkrečia, proziška medžiaga, tuo pat metu būtų tokie poetiški kalbine raiška ir vidine prigimtimi."
Irena Balčiūnienė

Hermanas Melville’is (1819–1891) – JAV rašytojas, romantizmo atstovas. Išbandęs ne vieną darbą, tarp jų ir mokytojo, jis penkerius metus praleido prekybos, žvejybos bei karo laivuose. Tai buvo ypatinga dvasinė patirtis, subrandinusi Melville’į kaip rašytoją. Tačiau didžiausią įtaką jam padarė Shakespeare’o kūryba. Žinomiausi Melville’io kūriniai: "Mobis Dikas, arba banginis" (1851), "Raštininkas Bartlbis" (Bartleby, the Scrivener, 1853), "Jūreivis Bilis Badas" (Billy Budd, Sailor, išleistas po mirties, 1924).

Iš anglų kalbos vertė Irena Balčiūnienė


  • Autorius: Herman Melville
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2016
  • Knygos puslapių skaičius: 632
  • Formatas: 15x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955239000-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)", Herman Melville. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Herman Melville su knyga "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Herman Melville. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mobis Dikas, arba banginis (knyga su defektais)" perkama kartu