0

Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais

Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 9,89 €*
Sutaupote: 1.90 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 344
  • ISBN ar kodas: 9786090703922

2021-01-31 7.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais " aprašymas

Kaipgi atrodė tuometinės Lietuvos „didmiesčiai“ – Lietuvos gubernijų centrai Vilnius, Kaunas, Gardinas modernėjančių Vakarų Europos ir Rusijos imperijos miestų plėtros ir modernios sanitarinės infrastruktūros formavimosi laikotarpiu? Kiek pažangūs ar vėluojantys jie buvo?

Modernios namų statybos tendencijos tik tuomet gali realizuotis, kai miestai namų savininkui gali teikti pagrindinius miesto sanitarinius įrenginius – vandentiekį ir kanalizaciją. Kur yra visiškai įrengta kanalizacija, išnyksta kiemuose dvokiančios išvietės ir paplavų duobės, kurios traktuotinos kaip vieni iš svarbiausių infekcinių ligų atsiradimo židinių.

Knygoje „Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais“ (Aelita Ambrulevičiūtė, Tatjana Voronič, Darius Žiemelis) dėmesys sutelkiamas į dviejų modernaus miesto dėmenų – miesto plėtros ir sanitarinės infrastruktūros pokyčių – tarpusavio sąveiką XIX a. antrosios pusės – XX a. pradžios Rusijos imperijos gubernijų centruose Vilniuje, Kaune ir Gardine. Pirmasis dėmuo leidžia pažinti šių modernėjančių miestų plėtros tendencijas ir su tuo susijusius miestų socioekologinės struktūros pokyčius, antrasis – kaip modernėjančiame mieste formavosi šiuolaikinė sanitarinė infrastruktūra, kuri turėjo įveikti miesto plėtros sukeltas problemas. Tyrimas atskleidžia ne tik modernėjančią miestų (infra)struktūrą, bet ir transformaciją iš luominės į klasinę visuomenę, prisideda prie tarpdisciplininio istorijos ir socialinių mokslų (būtent – miesto ekologijos teorijų) dialogo plėtros.

Monografija „Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais“ yra pirmas sisteminis bandymas pažvelgti į miesto plėtros ir sanitarinės infrastruktūros modernėjimą Lietuvos gubernijų centruose iš miesto ekologijos perspektyvos, interpretuojant duomenis Europos ir Rusijos imperijos kontekstuose.

Parašykite atsiliepimą apie "Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Aplinkos inžinerija ir kraštotvarka

Aelita Ambrulevičiūtė, Darius Žiemelis, Tatjana Voronič parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais , kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais ? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aelita Ambrulevičiūtė, Darius Žiemelis, Tatjana Voronič tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Modernėjantys Vilnius, Kaunas, Gardinas. Miestų plėtra ir sanitarinės infrastruktūros pokyčiai 1870–1914 metais " perkama kartu