-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Mūsų nerimo žiema

3.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 8,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-24 A.

Skaičiau dabar labai seną leidimą. Mūsų dienomis atrodo tokia gan lėkštoka ta knyga, tokia grynai anų laikų apie sąžinę.


2022-08-31 8.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Mūsų nerimo žiema" aprašymas

„Mūsų nerimo žiema“ yra paskutinis didelis Johno Steinbecko romanas. Jo pavadinime panaudota citata iš Viljamo Šekspyro pjesės „Ričardas III“ pirmųjų eilučių.

Romaną Johnas Steinbeckas parašė 1960 metais, tais pačiais metais ir vyksta knygos siužetas. Jame pasakojama Iteno Aleno Houlio, išgalvoto rytinės JAV pakrantės miestelio gyventojo, istorija. Itenas kilęs iš garbingos ir kadaise turtingos šeimos, miestelio senbuvių. Po verslo ir finansinių bėdų virtinės Houliui tenka dirbti pardavėju maisto parduotuvėje, stovinčioje toje pačioje gatvėje, kurioje jo šeima gerais laikais valdė du kvartalus nekilnojamo turto. Itenas yra linksmas, šmaikštus eruditas, Antrojo pasaulinio karo veteranas. Visą savo gyvenimą jis buvo absoliučiai sąžiningas ir padorus žmogus, bet būtent šios savybės galutinai sužlugdė jo verslą.

„Mūsų nerimo žiema“ herojus pergyvena dėl savo žemo socialinio statuso. Dėl savo finansinių nesėkmių kaltina save, labiausiai jaudindamasis, kad jo šeima ir vaikai neteko pasiturimo gyvenimo galimybių. Iteno artimieji ir giminės bando stumtelėti jį imtis kokių nors iniciatyvų, ir galiausiai situacija pasikeičia, atrodytų, į gerąją pusę, bet tai nepalengvina herojaus gyvenimo.

Johno Steinbecko romanas nesulaukė anuometinės kritikos palaikymo. „Mūsų nerimo žiema“ net vadinta akivaizdžia estetine ir filosofine rašytojo vėlyvosios prozos nesėkme. Metams einant, kai romano publicistiškumas neteko aktualumo auros, o visuomeninis kontekstas smarkiai pasikeitė, skaitytojai ir vertintojai atrado neabejotinus romano privalumus. Šiuolaikiniams skaitytojams ypač artima pagrindinė romano dilema – kas svarbiau? Moralumas ar sėkmė?

Johnas Steinbeckas ją sprendžia neskubėdamas, dosniai atskleisdamas mažo JAV miesto gyvenimo XX a. viduryje tapybiškumą ir psichologizmą, virtuoziškai įpindimas humoro žybtelėjimus nelinksmoje istorijoje. „Mūsų nerimo žiema“ neduoda atsakymų – knygoje formuluojamos problemos, ir rašytojas tai padaro labai išmintingai, nepiršdamas subjektyvaus sprendimo. Perkaičius romaną tenka pačiam pasiimti tiek naštos, kiek sugebama jos pakelti ir pagalvoti – ar ateis vietoj nerimo žiemos šiltas pavasaris?

Johnas Steinbeckas (1902 – 1968) yra garsus, daugelio visame pasaulyje žinomų knygų („Apie peles ir žmones“, 1937, „Rūstybės kekės“, 1939, „Konservų gatvė“ 1945) autorius, 1962 metais apdovanotas Nobelio premija už literatūrą.

Iš anglų kalbos vertė Lilija Vanagienė


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Autorius: John Steinbeck
  • Serija: Munken Premium
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 384
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955138525

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-24

Skaičiau dabar labai seną leidimą. Mūsų dienomis atrodo tokia gan lėkštoka ta knyga, tokia grynai anų laikų apie sąžinę.

Parašykite atsiliepimą apie "Mūsų nerimo žiema"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Mūsų nerimo žiema", Džonas Steinbekas (John Steinbeck). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Džonas Steinbekas (John Steinbeck) su knyga "Mūsų nerimo žiema" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Mūsų nerimo žiema" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Džonas Steinbekas (John Steinbeck). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Mūsų nerimo žiema" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Mūsų nerimo žiema" perkama kartu