⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Naršymo metas

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-26 Vaida

Puiki knyga susimąstymui apie tai kaip mūsų gyvenimus veikia technologijos, lengvai skaitosi, įtraukia ir tikrai priverčia susimąstyti.


2022-12-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Naršymo metas" aprašymas

Švedų psichiatras Anders Hansen knygoje „Naršymo metas“ nagrinėja kaip pasikeitė žmogaus smegenys susidūrusios su skaitmeniniu pasauliu.

Anders Hansen teigia, kad per pastaruosius dešimt metų mūsų elgsena pakito labiau nei per visą žmonijos istoriją. Tą lėmė sparčiai besivystančios technologijos, kompiuterių, interneto ir mobiliųjų telefonų atsiradimas kasdieniame gyvenime. Autorius pasakoja, kad 2018-tais metais dalyvaudamas Amerikos psichiatrų asociacijos suvažiavime iš kolegų dažniausiai girdėjo klausimus apie tai, kokių pasekmių žmonėms turės aktyvus technologijų naudojimas. Visi kol kas esame tik bandomieji triušiai. Tyrimai, nagrinėjantys skaitmeninio pasaulio poveikį smegenims, dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau jau galima pasidalinti pirmosiomis įžvalgomis. „Naršymo metas“ – apie žmonių elgsenos pokyčius bei jų nulemtas pasekmes.

Mobilusis telefonas yra naujasis šių laikų narkotikas. Apklausos atskleidžia, kad dažnas žmogus geriau sutiktų praleisti dieną be balso, nei namuose pamirštų telefoną. Šį įrenginį mes per dieną paliečiame beveik tris tūkstančius kartų. Dienos metu telefoną išsitraukiame ir patikrinime maždaug kas dešimt minučių. Vos pabudę jau siekiame įrenginio ir žūtbūt norime perskaityti naujienas. Lygiai taip pat ir vakare – paskutinis liečiamas daiktas būna telefonas. Kai kurie žmonės įsigudrina jį patikrinti net naktį. Tai daryti skatina smegenyse išskiriamas dopaminas. Šis cheminis junginys – mūsų varomoji jėga atsakinga už pasitenkinimą ir motyvaciją. Šiuo atveju dopaminą išskiria naujos informacijos troškimas bei nežinomybė. Tačiau nuolatinis budrumas kelia stresą. Stresas, su kuriuo turi susidoroti mūsų smegenys yra kone didžiausias per žmonijos istoriją. Smegenys atsidūrė nepažįstamame pasaulyje – jos nespėja taip greitai keistis. Žmogus vis dar turi medžiotojų ir maisto rinkėjų smegenis, todėl gyvenimo būdas, kuomet esame nuolat prisijungę prie naujienų srauto, pradeda veikti tiek mūsų elgseną, tiek savijautą.

Anders Hansen knygoje „Naršymo metas“ pasakoja apie šiuos procesus ir kviečia pažinti smegenis bei jų veiklą. Autorius nesiūlo išmesti mobilaus telefono ar nustoti skaityti naujienas. Tačiau supratę tam tikrus smegenų veikimo principus galėsime tikslingai pagerinti savo savijautą ar bent geriau suprasti mus supantį pasaulį.

Anders Hansen (gimęs 1974-tais metais) yra švedų gydytojas, psichiatras ir autorius. Vyras parašė keletą knygų apie tai kaip veikia smegenys ir vedė mokslo populiarinimo laidas televizijoje.

Iš švedų kalbos vertė Mantas Karvelis


  • Autorius: Anders Hansen
  • Leidėjas: BALTO leidybos namai
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094870187

Kiti taip pat domėjosi


2021-02-26

Puiki knyga susimąstymui apie tai kaip mūsų gyvenimus veikia technologijos, lengvai skaitosi, įtraukia ir tikrai priverčia susimąstyti.

2020-03-11

Parašykite atsiliepimą apie "Naršymo metas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Protas, intelektas, atmintis

Anders Hansen pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Naršymo metas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Naršymo metas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Naršymo metas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Naršymo metas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Anders Hansen tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Naršymo metas" perkama kartu