Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 23.99 SoldOut

Knygos "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis" aprašymas

Šis nuotaikingas ir įdomus suahelių kalbos kursas knygoje "Suahelių kalbos vadovėlis Nasema Kiswahili" skirtas Vilniaus universiteto studentams ir visiems norintiems mokytis vienos dainingiausių pasaulio kalbų.

Poliglotas, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorius, dr. Gediminas Degėsys vaizdingai bei išradingai pristato mokymosi medžiagą, įtraukia į linksmus dialogus, pristato esminius įvairių Afrikos tautų kultūros dalykus. Tai puiki priemonė kiekvienam, kuris žengia pirmus žingsnius, arba jau tobulina suahelių kalbos įgūdžius. Vilniaus universiteto Orientalistikos centre jau keletą metų studentai noriai ir su užsidegimu studijuoja suahelių kalbą.


Kalba yra puikus tarpininkas užmegzti draugystės ryšius ir priemonė ugdyti tarpusavio santarvę. Kas gali būti nuostabiau, kai gali laisvai bendrauti su kitu žmogumi, kurį nuo tavęs skiria kita kultūra, atstumas, skirtingos tradicijos, papročiai ir mąstymo būdas.

„Svetimų kalbų mokymasis, - rašė XIX amžiaus filosofas D. Pisarevas, - lavina protą - daro jį lankstesnį, gabesnį į svetimą pasaulėvaizdį".

Mokantis kalbų, pamažu mums atsiveria nauji ir nepažinti pasauliai: kultūros, žmonės, literatūra. Taip išmokstame suvokti save pačius, savo aplinką ir gimtąją kalbą. Anot J. V. Gėtės, kas nemoka svetimų kalbų, neturi supratimo ir apie savąją.

Nauja kalba išvaduoja iš intelektualinės monotonijos, atveria vartus į vieningą, atvirą ir laisvą pasaulį, ugdydama individo toleranciją kitiems ir atskleisdama kas esu aš įvairiausias prasmes.


Suahelių kalbos (suaheliškai - Kiswahili) mokytis verta vien dėl to, kad ji nepakartojamai graži. Vis dėlto reikia paminėti ir praktinę jos naudą. Suahelių kalba apima itin didelius geografinius regionus: nuo šiaurės į pietus, visą pakrantės ruožą, plytintį tarp Bravos miesto (į pietus nuo Mogadišo Somalyje) ir šiaurinio Mozambiko pajūrio, pasiekdama žemyno gilumoje esančius Tarpeklio slėnio ežerus (Rift Valley). Suahelių kalba yra daugelio Juodosios Afrikos šalių valstybinė kalba arba viena iš plačiai vartojamų: Tanzanijoje, Zanzibare, Kenijoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Ugandoje, Ruandoje, Burundyje, Somalyje, Komoruose, Mozambike, šiaurinėje Zambijoje bei Malavyje. Suaheliškai kalbančiųjų visame pasaulyje yra apie 100 mln.

Žodis swahili yra kilęs iš arabiško žodžio sahil, reiškiančio „krantas", „pajūris". Tai - rytinės Afrikos prakrančių gyventojų kalba.


"Suahelių kalbos vadovėlis Nasema Kiswahili" yra skirtas visiems, norintiems mokytis suahelių kalbos. Paaiškinimai ir žodžių vertimai parengti lietuvių kalba.


Vadovėlį sudaro šios dalys:

I dalis: Raidynas, Tarimas, Kirčiavimas, Tarimo pratimai, Skaitvardžiai, Bantų kalbos, Kai kurie terminai ir santrumpos;

II dalis: 9 pamokų

III dalis: Skaitiniai, Priedas, Pratimų atsakymai, Žodynėlis.


Vadovėlį "Nasema Kiswahili" galima naudoti mokantis savarankiškai arba su dėstytojo pagalba. Kiekvienoje pamokoje pateikiami nauji žodžiai, gramatikos paaiškinimai, tekstai ir pratimai. Vieną pamoką galima mokytis per du, tris kartus, tačiau svarbu išmokti tvirtai. Kiekvieną dieną suahelių kalbos mokymuisi reikėtų skirti bent po vieną valandą. Trečioje dalyje papildomi skaitiniai padės tobulinti suahelių kalbos įgūdžius.


"Nuoširdžiai dėkoju savo studentams, kuriuos vesdamas į suahelių kalbos pasaulį ir sudariau šią mokymo priemonę, taip pat geranoriškiems rėmėjams bei leidėjams. Gerų ir nuotaikingų studijų!"


Dr. Gediminas Degėsys

  • Autorius: Gediminas Degėsys
  • Leidėjas: Gediminas Degėsys
  • Išleidimo metai: 2016
  • Knygos puslapių skaičius: 300
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094205125

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kitų kalbų, jų gramatikų knygos

Gediminas Degėsys pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gediminas Degėsys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Nasema Kiswahili. Suahelių kalbos vadovėlis" perkama kartu