0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

"Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -77%
Kaina internetu: 2,99 €
Kaina knygyne: 12,99 €*
Sutaupote: 10.00 € (77%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-10-02 Rasa


2021-10-31 2.99 InStock
Į krepšelį

Knygos ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą" aprašymas

"Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą" - žurnalistės Neringos Jonušaitės (1949 – 2014) knyga apie istorinę „Neringos“ kavinę Vilniuje. Laikus, kurie vadinami auksiniais šios menininkų kavinės klestėjimo metais – tai praėjusio amžiaus 7–8 dešimtmečiai.

1959 m. atidaryta kavinė tapo sovietinio miesto fenomenu – čia eita ne tik valgyti ar išgerti, bet ir diskutuoti apie meną, kultūrą, mokslą, politikuota netiesiogiai – Ezopo kalba. Būtent čia skambėjo SSRS draudžiama ir nesuprantama muzika – džiazas. Dėl to kavinė buvo budriai ir nuolat sekama KGB.

Tuometę atmosferą, čia vykdavusias kultūrines diskusijas, bohemišką nuotaiką autorei padeda atskleisti jos kalbinti kavinės kūrėjai, personalas bei ištikimiausi kavinės lankytojai.


„Neringoje“ susipažinau su tokiu Albinu Morkumi, jis buvo grįžęs iš Amerikos, dirbo Amerikoje antikomunistinėse organizacijose – buvo iš 1944 metų emigrantų. Išleido porą knygų. Jis man kartą patarė pasiskaityti George'o Orwello romaną „1984-ieji“ – tas romanas, anuomet sunkiai pasiekiamas, virto gal svarbiausia knyga, kokią savo amžiuje perskaičiau. Perskaitęs supratau, kad komunistinėje sistemoje geriau negyventi."

Tomas Venclova, poetas, vertėjas, literatūrologas, eseistas


"Įdomu, kad tie „neringanai“ buvo ne tik aukšto intelekto, bet ir linksmų plaučių, mėgo pasišaipyti vienas iš kito. Labiausiai kliūdavo Churginui, kuris buvo impulsyvus, pasiduodavo provokacijoms. Taip ir išliko atminty: galvą kraipo, ieškodamas paramos iš susirinkusiųjų, plaukai tik stovi pasišiaušę. Kartą kompozitorius Benjaminas Gorbulskis sako: ar girdėjot, greitai ant taksi automobilių bus rašoma „taxi“. Churginas iškart užsiliepsnojo: to negali būti, lietuvių kalboje nėra raidės x. Čia užsieniečiams, kad suprastų, paaiškino Gorbulskis šaltu veidu. "

Feliksas Kaplanas, rašytojas, tenisininkas sporto meistras, Amsterdamas


"Ši operacija, KGB terminologija, vadinosi „Zakaz“ (užsakymas). Tai galėjo būti duoninė, vazelė, peleninė – visur galėjo būti instaliuota klausymosi įranga. Nors staliukai turėjo stacionarią klausymosi aparatūrą, iškildavo garso kokybės klausimas, nes žmonės ir burną užsidengdavo, ir muzika garsiai grodavo, ir tyliau kalbėdavo, todėl reikėjo papildomų priemonių. Operacija „Zakaz“ ir buvo ta priemonė: nerūkai, bet atneša peleninę, padeda vazelę, duonos nereikia, bet duona bus pristatyta – visa tai standartinės sekimo priemonės."

Arvydas Anušauskas, istorikas, publicistas, KGB veiklos Lietuvoje tyrinėtojas

  • Autorius: Neringa Jonušaitė
  • Leidėjas: Mažoji leidykla
  • Išleidimo metai: 2014
  • Knygos puslapių skaičius: 215
  • Formatas: 15x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099557038

2021-10-02

2021-05-18

Parašykite atsiliepimą apie ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą", kurią skaitytojams dovanoja Neringa Jonušaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Neringa Jonušaitė su knyga ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Neringa Jonušaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą" palikti ir jūs.

 


Dažnai su ""Neringos" kavinė: sugrįžimas į legendą" perkama kartu