0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Nėščiųjų mitybos priežiūra

  • Nuolaida knygai -71%
Kaina internetu: 3,39 €
Kaina knygyne: 11,49 €*
Sutaupote: 8.10 € (71%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Nėščiųjų mitybos priežiūra


2021-06-30 3.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Nėščiųjų mitybos priežiūra" aprašymas

Ši knyga "Nėščiųjų mitybos priežiūra" skiriama šeimos gydytojams,akušeriams ginekologams, slaugytojams, gydytojams rezidentams, aukštųjų mokyklų Slaugos, Medicinos, Visuomenės sveikatos studijų programų studentams.

PRATARMĖ


Nėštumas - moters gyvenimo periodas, kai užsimezgusios gyvybės egzistavimą nuo pirmųjų dienų lemia daugelis veiksnių. Vienas iš svarbiausių - motinos suvalgomo maisto kiekis ir kokybė. Žmogaus mitybos ypatumus atskleidžia jo mitybinė būklė - fizinių organizmo rodiklių, priklausomų nuo maitinimosi kokybės, kiekybės bei maistinių medžiagų įsisavinimo, visuma. Gera moters mitybinė būklė lemia kūdikio, vėliau vaiko ir suaugusio žmogaus sveikatą.

Užsimezgus gyvybei vyksta embriono ląstelių dauginimasis ir organų augimas, reikalaujantis adekvataus aprūpinimo maistingosiomis medžiagomis. Būsimos motinos mitybiniai ir energiniai poreikiai išauga tik apie 15 proc, tačiau kai kurių medžiagų reikia dvigubai ar net trigubai daugiau. Nėščioji turi mokėti pasirinkti ne tik reikiamą maisto kiekį savo ir augančio vaisiaus energiniams poreikiams patenkinti, bet šis maistas turi būti ir visavertis, vitaminingas, prisotintas baltymų, angliavandenių, riebalų ir mineralinių medžiagų. Nėščiosios organizmas ne tik aprūpina vaisiaus audinius „statybinėmis medžiagomis", bet ir ruošiasi gimdymui bei laktacijai. Tinkamas maitinimasis padeda nėščiajai išlikti sveikai ir energingai po gimdymo, suteikia jėgų naujagimio priežiūrai ir neretai lemia teigiamą mikroklimatą šeimoje. Visavertė mityba svarbi ir vykstant laktacijai, nes vaikas gauna tai, ką suvalgo motina.

Moksliškai įrodyta, kad visos maistinės medžiagos turi daugybinį genominį poveikį. Sveikai ir tinkamai besimaitinanti moteris gali užkirsti kelią genetinėms mutacijoms, sumažinti savo būsimo vaiko riziką susirgti vėžiu. Alkoholis, rūkymas yra nesuderinami su nėštumu, o nesaikingas druskos, riebaus maisto, kavos, saldumynų vartojimas, vegetarizmas nepalankiai veikia nėščiosios sveikatą ir vaisiaus vystymąsi.

Ši mokomoji knyga supažindina su naujausiais nėščiųjų fiziologijos faktais ir mitybiniais poreikiais, maisto produktų vartojimo ypatumais visais nėštumo periodais, nėščiųjų mitybos priežiūros tendencijomis. Aprašomas nėštumo paskatintų ligų gydymas, kurio svarbi sudėtinė dalis yra sveika mityba, leidžianti vartoti kuo mažiau vaistų, turinčių neigiamo poveikio nėščiajai ir vaisiui.

Knyga skiriama aukštųjų mokyklų Slaugos, Medicinos, Visuomenės sveikatos studijų programų studentams, gydytojams rezidentams, šeimos gydytojams, akušeriams ginekologams, akušeriams, slaugytojams.


Parašykite atsiliepimą apie "Nėščiųjų mitybos priežiūra"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Nėščiųjų mitybos priežiūra, kurią skaitytojams dovanoja Violeta Ožeraitienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Violeta Ožeraitienė su knyga Nėščiųjų mitybos priežiūra jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Nėščiųjų mitybos priežiūra patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Violeta Ožeraitienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Nėščiųjų mitybos priežiūra palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Nėščiųjų mitybos priežiūra" perkama kartu